Sobota 5 grudnia 2020
imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Remont narciarni MUKS zakończony

Trudny okres pandemii koronawirusa trwający od połowy marca 2020 roku zatrzymał wiele dziedzin w Polsce i na świecie (również sport). Mamy nadzieję że wszystko już w niedługim czasie wróci do normalności. Nauczyciele wychowania fizycznego SP Jedlicze oraz rodzice trenujących dzieci z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Podkarpacie Jedlicze zabrali się do ciężkiej pracy przy remoncie narciarni.

Remont rozpoczął się w marcu, wykonane zostały następujące prace: usunięcie odpadającego tynku i farby, uzupełnienie braków tynkarskich, pomalowanie narciarni, montaż nowych stojaków na narty, półek na buty, wieszaków na pokrowce narciarskie, wieszaków na kije, wieszaków na kaski, montaż haków na start i metę, montaż haków na walizki z smarami narciarskimi, nowa okleina z logo klubu na drzwiach i drzwiach wejściowych, malowanie szafek i wiele innych drobnych napraw. Dzięki wsparciu Dyrekcji SP Jedlicze zostały zakupione farby, drobne artykuły przemysłowe oraz pompa wodna. Narciarnia umieszczona jest w piwnicach szkoły, często podczas opadów deszczu w okresie letnio - jesiennym woda powoduje zamakanie ścian i gromadzenie się jej w dużej ilości na podłodze. Mamy nadzieję, że pompa wodna w pewnym stopniu pomoże w szybkim usunięciu nadmiaru wody. Niestety wilgoć nie jest sprzymierzeńcem znajdującego się tam sprzętu. 

Stopniowe umożliwianie powrotu do normalności na początku maja 2020 roku pozwoliło na wznowienie treningów narciarzy z MUKSu w określonych warunkach, których wytyczne zamieszczone są na stronie Ministerstwa Sportu. Młodzi narciarze z MUKS Podkarpacie Jedlicze trenują w grupach 6 osobowych, osobno dziewczęta, osobno chłopcy. Każdy z zawodników ma przydzielony swój sprzęt (nartorolki, kije, buty, kask, kamizelka). Dezynfekcja rąk i sprzętu jest obowiązkowa przed i po treningach.

Bardzo dziękuję za okazaną pomoc przy remoncie narciarni: Dyrekcji SP Jedlicze, Panom: Mariusz Biskup, Paweł Maciejowski, Mirosław Mróz, Robert Gleń, Ryszard Bril, Antoni Bril. 

Ze Sportowym Pozdrowieniem Piotr Bril

MUKS Jedlicze (red.)

Remont narciarni - zdjęcia dostępne tutaj.

Treningi wznowione - zdjęcia dostępne tutaj.

Słownik: