Wtorek 1 grudnia 2020
imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Kolejne sukcesy kolarzy sekcji GOSiR Jedlicze Team

Miniony weekend obfitował w organizację licznych zawodów w kolarstwie górskim, w których oczywiście nie zabrakło naszych reprezentantów.

SARA BODKOWSKA I JAKUB PÓŁCHŁOPEK WICEMISTRZAMI PUCHARU POLSKI XCO.

Trzecia, finałowa edycja najbardziej wymagającego cyklu  zawodów  w kolarstwie górskim  w Polsce  odbyła się w minioną niedzielę 13.09.2020r. w Wałbrzychu. W tym roku zawody wpisane zostały w międzynarodowym kalendarzu unii kolarskiej UCI jako wysoka kategoria C3, co zdecydowało że na liście startujących znalazły się krajowe i zagraniczne gwiazdy kolarstwa górskiego. Wśród nich przedstawiciele działającej przy  Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji  sekcji JEDLICZE TEAM – Sara Bodkowska i Jakub Półchłopek. Trudność trasy zawodów ustalona została na najwyższym poziomie. Strome wjazdy, najeżone kamieniami i korzeniami zjazdy, liczne przeszkody oraz ogromna konkurencja w postaci najlepszych zawodników tej dyscypliny olimpijskiej stanowiły tego dnia dla Sary i Kuby ogromne wyzwanie. Należy wspomnieć, że jeszcze w sobotę startowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików odnosząc indywidualne i sztafetowe sukcesy.

Pomimo zmęczenia spowodowanego sobotnią rywalizacją oraz wielogodzinną podróżą do późnych godzin nocnych, oboje o godzinie 10 następnego dnia rano stają na starcie wśród najlepszych kolarzy tej kategorii wiekowej w Polsce. Ich start kończy się wspaniałym sukcesem. Sara Bodkowska w swoim wyścigu plasuje się na 3 miejscu, co w ostatecznie pozwoliło jej ukończyć klasyfikację generalną na bardzo wysokim 2 miejscu. Natomiast Jakub Półchłopek podobnie jak koleżanka, kończy swój wyścig  na 3 miejscu i on również w klasyfikacji generalnej po trzech startach plasuje się na świetnym 2 miejscu.

Długa, ciężka i wieloletnia  praca przynosi im wybitne wyniki, za co należą się im oraz wszystkim zaangażowanym osobom wielkie gratulacje. 

„SREBRNE” MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW MTB 2020

12 września 2020 r. na trasach w Bóbrce koło Dukli odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików MTB. W zawodach świetnie spisali się nasi reprezentanci. Sara Bodkowska, zajmując drugie miejsce została wicemistrzynią mistrzostw w kategorii młodziczka, natomiast ogromnego pecha miał Jakub Półchłopek, który ze względu na defekt roweru przez ostatnie 500 metrów biegł prowadząc rower, a i tak mimo to zajął trzecie miejsce, tym samym został brązowym medalistą mistrzostw w kategorii młodzik. Nieźle w tej kategorii  spisali się pozostali nasi zawodnicy. Na 24 startujących uplasowali się na następujących pozycjach:

Dominik Omachel – 12 miejsce
Bartosz Gancarz – 13 miejsce
Wiktor Jeż – 18 miejsce

W kategorii sztafety mieszane, wśród 7 startujących drużyn, nasza sztafeta w składzie: Sara Bodkowska i Jakub Półchłopek,  kończy zawody na drugim miejscu – odbierając już drugi w tym dniu srebrny medal oraz zaszczytny tytuł wicemistrzów mistrzostw młodzików.

W klasyfikacji klubowej mistrzostw - drużyna GOSiR Jedlicze Team, na 7 sklasyfikowanych klubów zajęła bardzo wysokie drugie miejsce z dorobkiem 9 punktów.

W klasyfikacji województw – województwo podkarpackie zajęło 2 miejsce, na które w znacznej mierze przyczyniły się przede wszystkim wyniki naszych zawodników. Świadczy o tym fakt, że na 19 łącznie zdobytych punktów nasi zawodnicy zdobyli 9!

IV RUNDA - PODKARPACKA LIGA ROWEROWA W FORMULE XC

Bardzo dobre wyniki, na tych samych trasach, na których dzień wcześniej rywalizowali zawodnicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Młodzików  odnotowali nasi reprezentanci w IV Rundzie Podkarpackiej Ligi Rowerowej, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach:

Kategoria Żakini:

1 miejsce - Alicja Omachel

Kategoria  Młodziczka:

1 miejsce - Julia Jeż

Kategoria  Młodzik:

1 miejsce - Dominik Omachel

2 miejsce - Bartosz Gancarz

3 miejsce - Wiktor Jeż

Kategoria Masters I:

1 miejsce - Krzysztof Gajda

Kategoria Masters II:

6 miejsce - Sebastian Czekański

Kategoria Weteran:

3 miejsce - Krzysztof Jeż

W kategorii chłopcy do lat 6 godnie zaprezentowali nasz team Eryk Czekański i Aleks Okrzesa zajmując  odpowiednio 8 i 11 miejsce.

GRATULACJE!
GOSiR JEDLICZE

Słownik: