Czwartek 22 kwietnia 2021
imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Informacja GBP w Jedliczu

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu informuje, iż zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, GBP w Jedliczu oraz jej filie będą otwarte dla czytelników, jednak wypożyczanie książek będzie możliwe bez wolnego dostępu do półek. Ponadto biblioteka przypomina o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych i zasadach bezpieczeństwa związanych z epidemią COVID-19.

Szanowni Czytelnicy!

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 19.03.2021 r., poz. 512) i rekomendacjami Biblioteki Narodowej – biblioteki publiczne mogą być otwarte dla użytkowników od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r.

W związku z tym GBP w Jedliczu oraz jej filie będą otwarte dla czytelników – jednak wypożyczanie książek bez wolnego dostępu do półek.

Książki można zamawiać telefonicznie i umawiać ich odbiór na wyznaczoną godzinę. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z katalogu online przed przyjściem do biblioteki, w celu dokonania wyboru książek i innych materiałów do wypożyczenia.

Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych i zasadach bezpieczeństwa:
- Wypożyczanie książek bez wolnego dostępu do półek.
- W lokalu może przebywać określona liczna osób (1 osoba na 15 m2 – informacje będą wywieszane na drzwiach zewnętrznych).
- Czytelnicy wchodzący na teren biblioteki zobowiązani są do zasłonięcia ust i nosa przy pomocy maseczki oraz bezwzględnej dezynfekcji rąk.
- Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego – min. 1,5 metra (również czytelników oczekujących na wejście do lokalu bibliotecznego).
- Książki podaje bibliotekarz.
- Zwracane książki poddawane są kwarantannie trwającej 3 dni, po tym czasie kierowane są do wypożyczania.
- Okres prolongaty wypożyczonych książek zostaje przedłużony do 9 kwietnia 2021 roku.
- Nie pobieramy opłat za przetrzymane zbiory za okres zamknięcia agend.
- Czytelnie, stanowiska komputerowe oraz inne przestrzenie biblioteki pozostają zamknięte dla użytkowników.

O wszelkich zmianach informować będziemy na bieżąco, prosimy o śledzenie komunikatów.

Przychodząc po odbiór książek pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i pracowników biblioteki!

Słownik: