Poniedziałek 25 maja 2020
imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Promyczek w Potoku

W minioną niedzielę, 18 stycznia 2009r., w Kościele Parafialnym w Potoku odbyły się Jasełka. Wystawił je teatr uczniowski Szkoły Podstawowej - „Promyczek”.

 

 


Młodzi aktorzy starali się rozgrzać serca obecnych gości, rodziców, dziadków, przyjaciół szkoły i parafian Potoka. Przed szopką w Kościele pojawiła się Matka Boska z Dzieciątkiem, a odgrywane scenki z królem Herodem, pastuszkami, oraz Trzema Królami przypomniały publiczności piękne chwile Świąt Bożego Narodzenia. Pojawił się także Papież Jan Paweł II, który złożył hołd małemu Jezusowi. Jasełka zakończyła wspólna kolęda w wykonaniu wszystkich aktorów „Gloria Gloria Inexelsis Deo”. Uczniowie dzielnie zmagali się z tremą, trudnościami technicznymi, panującym chłodem w Kościele i brakiem części aktorów – śpiewających Aniołów, których zmogła grypa.
Teatr „Promyczek” działa w ramach realizacji projektu „Aktywna szkoła – zajęcia pozalekcyjne dla uczniów Zespołu Szkół w Potoku” - Działanie nr 9.1, Poddziałanie 9.1.2, Prioryte nr IX PO KL i jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa. Opiekunem grupy jest pani Magdalena Hac.