Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Wielka Orkiestra jeszcze raz

Po raz kolejny Fundacja WOŚP utworzyła Sztab XVII FINAŁU w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu. W tym roku do sztabu należało 47 uczniów szkoły z ośmiu klas.

 
 
 
 
 
 
 
 
Na początku stycznia 2009 roku odbyła się licytacja gadżetów i sprzedaż plakatów w naszej miejscowości. W dniu 11 stycznia 2009 roku uczniowie naszej Szkoły zostali wolontariuszami WOŚP. Każdy posiadał ważny identyfikator i skarbonkę oklejoną banderolkami. Wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz fundacji w Jedliczu i okolicznych miejscowościach.
W dniu XVII finału mieszkańcy naszej gminy i okolicznych miast okazali się bardzo hojni. Wolontariusze naszego sztabu zebrali bowiem kwotę 6.852,21 zł. Pieniądze zostały przeliczone komisyjnie, posegregowane i odwiezione do banku w Krośnie. Ostateczna uzyskana kwota ze zbiórki i licytacji przedmiotów wyniosła 6.985,21 zł i została wpłacona na konto Fundacji WOŚP w Warszawie, w dniu 12 stycznia 2009 roku.
Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone, zgodnie ze statutową działalnością WOŚP, na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych u dzieci.
Wolontariuszami XVII Finału WOŚP ze sztabu przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu byli uczniowie: Krzysztof Baran, Daniel Twardzik, Piotr Soboń, Michał Wilk, Krzysztof Łopatkiewicz, Paweł Zawisza, Grzegorz Żychowski, Kacper Drąg, Kamil Wasylewicz, Wojciech Kasprzyk, Maciej Wojnar, Mateusz Wojnar, Michał Banaś, Tomasz Wojnar, Norbert Orzełowski, Łukasz Longawa, Rafał Soboń, Krzysztof Guzik, Paweł Szymański, Kamil Korzec, Piotr Kaczorowski, Patryk Piróg, Piotr Wais, Mateusz Więcek, Jakub Steliga, Piotr Stefański, Patryk Kasprzyk, Aleksander Petrycki, Damian Siara, Mateusz Radoń, Maciej Syrek, Sławomir Żeńczak, Waldemar Styś, Mateusz Warzocha, Tomasz Czechowski, Dawid Raś, Przemysław Szajna, Krystian Parys, Tomasz Prajsner, Rafał Ochała, Wojciech Smoleń, Mirosław Goleń, Piotr Mielech, Kamil Gajecki, Mateusz Ciupa, Jakub Klatka, Mateusz Kleczkowski.
A jakie mają wrażenia po całym dniu kwestowania:
Mateusz uczeń klasy IV T powiedział: „Było bardzo zimno, zmarzłem w nogi, ale było fajnie, ponieważ wiedziałem na jaki cel zbieram”.
Kacper uczeń klasy III T: „Ludzie chętnie dawali pieniądze., gdy dowiedzieli się na jaki cel zbieramy.”
Krzysiek, uczeń klasy III T: „Było miło, ludzie byli życzliwi. Najbardziej hojny był mężczyzna, któremu orkiestra WOŚP uratowała życie dziecka. Wolontariusze z innych sztabów, nie traktowali nas jak intruzów i rywali – ważne było to, że wszyscy kwestowaliśmy na jeden szczytny cel.”
Uczniowie znowu deklarują, że będą grać w orkiestrze Jurka Owsiaka
„do końca świata, i o jeden dzień dłużej”.


 

 

Słownik: