Wtorek 22 października 2019
imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Sukcesy narciarzy z Jedlicza na zakończenie sezonu

Zawodnicy z MUKS „Podkarpacie Jedlicze zdobyli dwa medale podczas Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym - 13 marzec 2011r. – Zakopane. Srebrny medal wywalczył Kamil Haczela w kategorii chłopców rocznik 2000, natomiast brązowy medal - Paula Pasterczyk w kategorii dziewcząt rocznik 1998.

Trzydniowe zmagania narciarzy biegowych w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej to zawody zaliczane do najważniejszych zawodów szkolnych. Mogły w nich brać udział tylko zespoły które w swoich województwach uplasowały się w pierwszej trójce drużynowo. Dzięki bardzo dobrej postawie przez cały sezon na starcie stanęli również uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu w składzie: Paula Pasterczyk, Oliwia Bril, Dominika Kubacka, Jagoda Biskup, Aleksandra Gleń, Kamil Haczela i Szymon Wodziński.

Wyniki zawodników z Jedlicza były następujące:

Chłopcy rocznik 2000 - dystans 1 kilometr
2 m. - KAMIL HACZELA
15 m. - Szymon Wodziński

Dziewczęta rocznik 2000 - dystans 1 kilometr
4 m. - Jagoda Biskup(3sekundy zabrakło do brązu)
14 m. - Aleksandra Gleń

Dziewczęta rocznik 1998 - dystans 2 kilometr
3 m. - PAULA PASTERCZYK
9 m. - Oliwia Bril
22 m. - Dominika Kubacka

Na zakończenie Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym narciarki z Jedlicza: Paula Pasterczyk, Jagoda Biskup, Bril Oliwia i Dominika Kubacka, w sztafecie 4x2 kilometry, zajęły bardzo dobre 5 miejsce, na 13 sztafet z całej Polski.