Piątek 5 czerwca 2020
imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

PODKARPACKIE NAGRODY SAMORZĄDOWE ROZDANE

Burmistrz gminy Jedlicze został po raz kolejny nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej w IX edycji konkursu Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Również Miasto i Gmina Jedlicze otrzymało tytuł Lidera Samorządności w Województwie Podkarpackim. Uroczysta gala odbyła się podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie.

 
 
 
Tegoroczna IX edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej przebiegała pod hasłem “Nasza gmina/nasze miasto/nasz powiat na półmetku kadencji 2006-2010”.
Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego rozpoczęła msza święta koncelebrowana w Kościele Farnym w Rzeszowie. Po mszy w Wojewódzkim Domu Kultury, odbyła się uroczysta konferencja, podczas której odczytano m.in. list Prezydenta RP do organizatorów, uczestników, gości i laureatów finałowej gali IX edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.
Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom i uczestnikom konkursu PNS. Kapituła konkursowa dokonała wyboru laureatów Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za 2008 rok. W kategorii „Powiat” laureatem został Powiat Lubaczowski – starosta Józef Michalik; w kategorii „Miasta duże” – Miasto Rzeszów – prezydent Tadeusz Ferenc; w kategorii „Miasta małe” – Miasto Brzozów – burmistrz Józef Rzepka; w kategorii „Gmina” – Gmina Jasło – wójt Stanisław Pankiewicz. Burmistrz gminy Jedlicze został po raz dziewiąty nominowany do PNS. Wyróżnienie w jego imieniu odebrał z-ca burmistrza Piotr Rostek. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku burmistrz był laureatem Podkarpackiej Nagrody Samorządowej w kategorii "Gmina".
Również Miasto i Gmina Jedlicze otrzymało honorowe wyróżnienie – dyplom Lidera Samorządności w Województwie Podkarpackim. Kapituła przyznaje je tym jednostkom samorządowym, które przez trzy kolejne edycje konkursu były nominowane do wyróżnienia statuetką nagrody. Obok naszej gminy wyróżniono także: gminę Dębica, gmina Zarszyn, miasto Ustrzyki Dolne, miasto Krosno, miasto Rzeszów, powiat dębicki, powiat lubaczowski i powiat stalowowolski. 


Słownik: