Niedziela 31 maja 2020
imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Turniej rowerowy

30 września br. w godzinach przedpołudniowych odbył się Turniej Rowerowy o Puchar Gminnego Koordynatora ds. karty rowerowej pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie. Turniej rozegrano na Miasteczku Ruchu Drogowego przy ZSP w Jedliczu. Do rywalizacji stanęły 3-osobowe reprezentacje Szkół Podstawowych i Gimnazjów (obowiązkowo przynajmniej 1 dziewczynka w drużynie). W pierwszym etapie konkursu zawodnicy rozwiązywali test dotyczący przepisów drogowych, udzielania pierwszej pomocy, znajomości znaków itp.

 

Drugie etap zawodów rozegrano na miasteczku. Tu zawodnicy musieli także wykazać się znajomością przepisów drogowych oraz umiejętnie tę wiedzę zastosować.

 

Trasa sprawiła niektórym spore kłopoty, ale byli tacy, dla których była to przysłowiowa „bułka z masłem”. W czasie trwania zawodów organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników.


p. Adam Jasłowski oraz podisnp. KMP Krosno Marek Cecuła notowali wyniki

Na zakończenie turnieju wręczono nagrody.


Pani Dyrektor SP w Jedliczu Zofia Szmyd, Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Piotr Rostek,
Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie Wiesław Nowak, podinsp. KMP Krosno Marek Cecuła, Mariusz Zajdel

Trzecie miejsce zdobyła drużyna SP Jedlicze, zdobywając 147 punkty. Skład drużyny: Kamil Szymański, Jakub Sikora oraz Klaudia Janas.
Drugie miejsce uzyskując 204 punkty zdobyła drużyna SP Żarnowiec. Skład Drużyny: Krzysztof Grądalski, Patrycja Kudroń i Patryk Ciupa. Krzysztof Grądalski uzyskał najwięcej punktów za test, podczas którego zaskoczył również organizatorów niezwykłą spostrzegawczością, za co został nagrodzony specjalną nagrodą.

 

Piotr Rostek wręcza nagrodę Krzysztofowi Grądalskiemu

Zdobywcy pierwszego miejsca SP Dobieszyn uzyskali 217 punktów. W składzie najlepszej drużyny byli: Kacper Pudło, Bartek Sanocki oraz Agata Sitar.

Zdobywcy pierwszego miejsca SP Dobieszyn

Wśród gimnazjum trzecie miejsce z ilością 186 punktów zajęli uczniowie z Jaszczwi, Gabriel Bożek, Krzysztof Piękoś oraz Brygida Bożek.
Drugie miejsce zdobyła drużyna z Moderówki uzyskując 224 punkty. Skład drużyny: Izabela Czyż, Piotr Frydrych oraz Eryk Bąk.
Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie gimnazjum w Jedliczu, którzy uzyskali 258 punktów. Jedlicze reprezentowali Sławomir Pikuła, Anna Biernacka i Grzegorz Biedroń, który został także najlepszym zawodnikiem turnieju zdobywając 103 punkty indywidualnie.

Zwycięzcy zawodów w kategorii gimnazjum, uczniowie z Jedlicza

Uczestnicy turnieju


W dniu dzisiejszym przy Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu odbywa się akcja znakowania rowerów. Dzisiejsze znakowanie to część akcji Stop kradzieżom – z kodem bezpieczniej” realizowanej przez krośnieńską policję oraz Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie. Każdy mógł oznakować swój rower. Znakowanie roweru polega na wygrawerowaniu na ramie kodu, składającego się z symbolu literowego RZKR i czterocyfrowego numeru.

Wygrawerowany na ramie numer może zapobiec jego kradzieży. Rower można będzie również oznakować w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie, na Stacji Obsługi Technicznej w każdą środę, w godz. 10.30 – 14.00. Każdy chętny musi jedynie okazać dokument tożsamości, a dzieci dodatkowo zgodę rodziców lub opiekunów. Znakowanie jest bezpłatne!