Sobota 23 stycznia 2021
imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Nagrody w dziedzinie kultury i sportu

Czas zbliżających się świąt, koniec roku to okres podsumowań tego co udało się osiągnąć, jakie odnieść sukcesy. To także czas, kiedy te cele zostają zauważone, czasem docenione. 17 grudnia, na tydzień przed świętami w Urzędzie Gminy w Jedliczu odbyło się spotkanie z laureatami nagród Burmistrza w dziadzienie kultury i sportu, którymi zostali:

Od lewej: Monika Kubit i Witold Gierlicki 

 

Monika Kubit - mieszkanka Żarnowca, ukończyła PWSZ w Krośnie na kierunku Filologia Polska, specjalność edytorstwo oraz zdobyła uprawnienia do nauczania języka polskiego, obecnie kontynuuje studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku polonistyka-komparatystyka. Autorka wierszy, które prezentowaliśmy na łamach Gminnych Wieści, laureatka III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Św. Jana z Dukli,


Poezja mnie prześladuje
I rzuca we mnie wierszami,
Poetami, rymami
Trzyma dłonie nad moją głową
Wkłada pieśń w moje usta
Wiąże myśli na swój sposób
Poddaję się jej bez walki
My, poeci jej kukiełkowe lalki
Steruje nami w przypływie uniesienia
Nie pozwala nam na chwilę wytchnienia

                                                           Wiersz Moniki Kubit


Witold Gierlicki - członek zespołu Kamfinioki, cymbalista tegoroczny zdobywca I miejsca podczas 31 Spotkań Cymbalistów, które odbyły się w Rzeszowie. Bardzo miłym akcentem spotkania był występ najlepszego cymbalisty w Polsce Witolda Gierlickiego, który dał pokaz swoich, rzadko już dzisiaj spotykanych umiejętności gry na cymbałach.

 

 

Burmistrz Gminy Jedlicze w tym dniu spotkał się również z laureatami nagród w dziedzinie sportu, w kategoriach:

DZIAŁACZRobert Gleń- trener I klasy piłki nożnej, instruktor piłki ręcznej, siatkowej, tenisa ziemnego, zdobywca Mistrzostwa Polski Amatorów w narciarstwie biegowym.

TRENERPiotr Bril – miłośnik sportów zimowych, trener narciarstwa biegowego, instruktor ringo, nauczyciel wychowania fizycznego, prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Podkarpacie” Jedlicze. Pod jego skrzydłami trenuje młodzież gminna odnosząc spore sukcesy zarówno w narciarstwie biegowym jak i ringo.

SPORTOWIEC - Krzysztof Gajda – sekcja kolarstwa górskiego BIKE TEAM JEDLICZE, działająca przy GOSiR Jedlicze. Wielokrotnie nagradzany zawodnik, zwycięzca II Zawodów w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze, Amatorskich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego, zdobywca 2 miejsca podczas zawodów Cykloparty w Konikach i Rzeszowie. To tylko część jego sportowych sukcesów.


Dawid Bril – narciarstwo biegowe, I klasa sportowa, to również wielokrotnie nagradzany sportowiec, który w 2012 roku wziął udział w I Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Innsbrucku, zdobywca III miejsca w kategorii juniorów w ogólnoświatowych zawodach we Włoszech, zwycięzca wielu zawodów na szczeblu ogólnopolskim.


Łukasz Medejczyk – lekkoatletyka, przygodę z bieganiem rozpoczął jako 13 letni chłopiec, jest jednym z najlepszych zawodników Gminy Jedlicze w biegach ulicznych, 2011 roku zadebiutował w ogólnopolskich zawodach w Koszycach, gdzie na 4000 uczestników zajął 7 miejsce. Łukasz biega również w sztafecie, odnosząc także niemałe sukcesy.

Od lewej: Piotr Bril, Krzysztof Gajda, Łukasz Medejczyk, Robert Gleń, Zbigniew Sanocki - Burmistrz Gminy Jedlicze 

Słownik: