Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

„Groszki i Róże” z okazji Dnia Kobiet

8 marca br. sala Rafinerii Nafty Jedlicze S.A. wypełniona była po brzegi. Publiczność zdominowana była przez kobiety, które w tym dniu obchodziły swoje święto. „Groszki i róże” to tytuł koncertu, który z tej okazji zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. Zanim artyści zawładnęli sceną głos zabrał Z-ca Burmistrza Piotr Rostek, który złożył wszystkim kobietom życzenia.

Koncert podzielony został na dwie części. W pierwszej części po świecie poezji, zabawnych dialogów i piosenki kabaretowej oprowadzili widzów aktorzy: Kinga Kaczor oraz Hubert Bronicki, przy akompaniamencie Pawła Pierzchały.

Publiczność wysłuchała utworów Agnieszki Osieckiej, Mariana Hamera, Kabaretu Starszych Panów czy Piwnicy pod Baranami. Tak jak zapowiedział Dyrektor GOKu Maciej Łukaszewicz, w spektaklu piosenką i zabawnymi dialogami przedstawione zostały niezwykle trudne relacje między kobietą, a mężczyzną.


W drugiej części wystąpili uczniowie Szkoły Wokalno – Aktorskiej w Krośnie, gdzie dyrektorem jest Marek Wiatr. Zaśpiewali: Aleksandra Gacek, Aleksandra Nowak, Katarzyna Marcinkowska, Karina Rymar, Dawid Wojtoń, Monika Jastrzębska oraz Józef Moskal. Podczas koncertu wykonano znane utwory takie jak: „Jesteś lekiem na całe zło”, „Dziwny jest ten świat”, „Ta ostatnia niedziela”, „Nie wierz mi nie ufaj mi”.


Kilka utworów wykonał kwartet klarnetowy Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie w składzie: Sara Ślemp - klarnet I, Rafał Gomółka - klarnet II, Anna Potoczna - klarnet III i Jakub Ladziński - klarnet basowy. Na koniec nie zabrakło naszego lokalnego akcentu.

W piosence Marka Grechuty „Nie dokazuj miła nie dokazuj” wystąpiła solistka szkółki wokalnej prowadzonej przez Macieja Łukaszewicza – Dominika Góra.

Koncert prowadził Maciej Łukaszewicz, który przytoczył kilka aforyzmów dotyczących kobiet.

Fotorelacja

Maciej Łukaszewicz Dyrektor Gok w Jedliczu

Kinga Kaczor

Paweł Pierzchała

Katarzyna Marcinkowska

Aleksandra Nowak

Monika Jastrzębska

Karina Rymar

Dawid Wojtoń

Józef Moskal

Aleksandra Gacek

Dominika Góra