Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

V Wiosenny Turniej Wiedzy

11 marca 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu odbył się V Wiosenny Turniej Wiedzy dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny ze wszystkich szkół z naszej Gminy. By stanąć na podium i uzyskać tytuł „Najlepszych”, szóstoklasiści musieli zmierzyć się z szeregiem zadań z różnych dziedzin nauki szkolnej.

Dla uczestników turnieju przygotowano także zadania problemowe, rebusy i zagadki, przy rozwiązywaniu których należało wykazać się nie tylko wiedzą książkową, ale także sprytem, szybkością i inteligencją.


Na imprezę przyjął zaproszenie zastępca Burmistrza Pan Piotr Rostek, który dokonał otwarcia turnieju, a także obserwował rywalizację drużyn.


O wysoki poziom zmagań, jak każdego roku, zadbała pani Dagmara Słabniak – szkolny koordynator turnieju, natomiast w przygotowanie zadań włączyli się nauczyciele różnych specjalności uczący w Gimnazjum w Jedliczu.


W tegorocznym zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazły się drużyny następujących szkół podstawowych :


I miejsce: Szkoła Podstawowa w Długiem


II miejsce: Szkoła Podstawowa w Dobieszynie


III miejsce: Szkoła Podstawowa w Piotrówce
 

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, a wszyscy zawodnicy słodki poczęstunek. Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Fotogaleria

SP Potok

SP Jaszczew

SP Żarnowiec

SP Jedlicze

SP Moderówka