Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Prace porządkowe na terenie gminy

Od kilku tygodni na terenie gminy prowadzone są prace porządkowe. Pracownicy robót publicznych przy wsparciu JPGKiM porządkują tereny gminy. Najwięcej pracy jest przy likwidacji dzikich wysypisk śmieci. W bieżącym tygodniu kilkanaście worków śmieci zebrano w Potoku przy drodze powiatowej na trasie Jedlicze Potok/Grabiny.

Wcześniej prowadzono prace porządkowe na terenie Żarnowca. Do prac przyłączyli się: radny, sołtys oraz mieszkańcy Żarnowca.
Zaśmiecanie miejsc publicznych, lasów oraz nieużytków to zmora naszej gminy. Ludzie wyrzucają wszystko. Dochodzi do paradoksów, kiedy po kilkanaście razy trzeba wracać w to samo miejsce, gdyż świeżo po porządkach, ponownie wyrzucane są tam odpady. Dlatego znalazł się sposób na takich uporczywych „śmieciarzy”. Na terenie gminy zamontowano tzw. fotopułapki, które rejestrują obraz i przesyłają go w postaci MMSa. W ten sposób udało się już nakryć sprawców na „gorącym uczynku”.
Kolejny raz apelujemy o to, aby dbać o swoje miejsca zamieszkania, o wsie i miasto Jedlicze. Znacznie przyjemniej będzie spacerować i podziwiać piękno budzącej się do życia przyrody jeżeli pod nogami nie będą walały się śmieci.
 

Porządki w Potoku