Piątek 3 lipca 2020
imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Wśród najlepszych w województwie

Niedawno ukazały się wyniki konkursów przedmiotowych z języka polskiego i angielskiego organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. To był już ostatni, najtrudniejszy etap, do którego zakwalifikowano najlepszych gimnazjalistów w województwie podkarpackim. Na liście laureatów znalazły się dwie uczennice Gimnazjum w Jedliczu. Laureatką z języka polskiego została Natalia Świątek przygotowywana przez p. Wiesławę Gazdę.

Natalia Świątek przygotowywana przez p. Wiesławę Gazdę.

Natalia jest uczennicą klasy III a. Interesuje się literaturą, muzyką i filmem, ale lubi także matematykę. Tytuł laureatki w konkursie przedmiotowym nie jest pierwszym sukcesem Natalii. W listopadzie nasza uczennica została laureatką V Podkarpackiego Pleneru Dziennikarskiego im. Marcina Pawłowskiego. Reportaż Natalki został wysoko oceniony przez jury konkursowe i zapewnił jej zaszczytne III miejsce. Z kolei w ubiegłym roku Natalia zajęła I miejsce w XIII edycji Krośnieńskiego Konkursu Literackiego w kategorii proza artystyczna organizowanego przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną w Krośnie. Opowiadanie naszej uczennicy pt. „Pułapka wyobraźni” zostało wyróżnione wśród nadesłanych 122 prac przez 83 osoby z siedmiu województw Polski południowo – wschodniej. Mamy nadzieję, że talent literacki Natalii będzie rozwijany również w szkole ponadgimnazjalnej.


Kolejną uczennicą Gimnazjum w Jedliczu, niewątpliwie zasługującą na wyróżnienie, jest Sara Rajchel, która pracuje pod kierunkiem p. Marty Sanockiej i rozwija swoje zdolności językowe. W ubiegłym roku szkolnym Sara już jako uczennica II klasy gimnazjum uzyskała tytuł finalisty przedmiotowego konkursu z języka angielskiego, natomiast w bieżącym roku szkolnym została laureatką, pokonując kolejny poziom trudności, co jest wielkim sukcesem.

Sara Rajchel, która pracuje pod kierunkiem p. Marty Sanockiej

Sara interesuje się biologią i matematyką oraz w przeciwieństwie do Natalii ma sprecyzowane plany na przyszłość – chciałaby zdobywać wiedzę w trudnej dziedzinie medycyny.


Prestiżowe tytuły  uczennic są zasłużonymi nagrodami za tygodnie ciężkiej pracy i z pewnością będą przepustkami do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych. Trzeba dodać, że dziewczynki będą zwolnione z odpowiednich części egzaminu gimnazjalnego, otrzymując maksymalną liczbę punktów. Gratulujemy!