Poniedziałek 25 maja 2020
imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Aktualności

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przy Kościele Parafialnym p.w. Św. Antoniego w Jedlliczu 17 maja br. została wyświetlona prezentacja multimedialna „Pejzaż ze Świętym”. Prezentacja to opowieść o życiu Karola Wojtyły oraz pontyfikacie papieża Jana Pawła II. Przedstawia kolejne etapy życia wielkiego Polaka, w tym 104 podróże, jakie odbył Jan Paweł II pielgrzymując po świecie. Wyeksponowane zostały również pamiątkowe fotografie związane z Ojcem Świętym i jego pielgrzymką w 1997 roku do Krosna, dostarczone przez mieszkańców gminy Jedlicze.

Ochrona środowiska i działania proekologiczne zajmują priorytetowe miejsce w prowadzonej przez władze Gminy Jedlicze polityce. Od kilku lat trwa systematyczne nasadzanie nowych drzew. Pozwoli to nie tylko na walkę ze zmianami w klimacie, ale także przyczyni się do poprawy estetyki oraz walki z suszą poprzez zatrzymanie wód opadowych. W dniach 22 – 24 kwietnia zostało zrealizowane zadanie pn. „Wykonanie nasadzeń drzew na działkach stanowiących własność Gminy Jedlicze”, obejmujące nasadzenie nowych drzew, za uzyskane wcześniej decyzje dotyczące wycinki.

Inwestycje i remonty

Gmina Jedlicze realizuje zadanie pn: Wykonanie centralnego ogrzewania w pomieszczeniach DL Moderówka. Zakres prac prowadzonych w budynku Domy Ludowego w Moderówce obejmie m.in.: wykonanie instalacji c.o., podłączenie nowej instalacji, przeprowadzenie próby szczelności, dobór urządzeń wraz z armaturą regulującą. Nowa instalacja zostanie wykonana dla 4 pomieszczeń. W sumie zamontowanych zostanie 5 grzejników. W budżecie Gminy w ramach Funduszu Sołeckiego na powyższe zadanie przewidziano kwotę 7 200 zł brutto.

Gmina Jedlicze realizuje inwestycję polegającą na kompleksowej wymianie instalacji centralnego ogrzewania w budynku szkoły w Podniebylu. W ramach prac prowadzonych przez Zakład PRUH Monter, stare ogrzewanie gazowe zostanie zastąpione instalacją centralnego ogrzewania, zamontowany zostanie nowy kocioł kondensacyjny oraz 18 grzejników.Dzięki inwestycji zwiększy się efektywność energetyczna budynku. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec br. Koszt inwestycji to: 64 690,54 zł.

Trwają prace, przy przebudowie i rozbudowie budynku OSP w miejscowości Dobieszyn. Wykonawcą robót jest firma NIGRA sp. z o.o. z siedzibą ul. Podleśna 37, 01-673 Warszawa. Roboty polegają na dobudowaniu nowej części do istniejącego budynku, w której będzie się znajdował dodatkowy boks garażowy na większy samochód bojowy. Wykonane zostaną również chodniki i plac wg projektu zagospodarowania terenu.

Kultura

„Biblioteka jest instytucją, która całym swoim istnieniem świadczy o rozwoju Kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy”.

Jan Paweł II

Dzisiaj przypada 100. rocznica urodzin Jana Pawła II, wielkiego Polaka, poligloty, którego pokolenia mogły poznać jako kapłana, kardynała, papieża. Później jako błogosławionego a obecnie świętego, do którego wznosimy swoje małe i wielkie prośby. Z tej okazji biblioteka przygotowała dla Czytelników krótki filmik, w którym Pani Maria Stefanik odczytała dwa swoje wiersze dedykowane Karolu Wojtyle. Poetka w ciepłych słowach wspomniała postać świętego Jana Pawła II, jego zamiłowanie do literatury i do człowieka. W prezentacji możemy zobaczyć także wiele książek, napisanych przez Jana Pawła II oraz o nim samym, które są dostępne do wypożyczenia. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin biblioteki.

Sport

Trudny okres pandemii koronawirusa trwający od połowy marca 2020 roku zatrzymał wiele dziedzin w Polsce i na świecie (również sport). Mamy nadzieję że wszystko już w niedługim czasie wróci do normalności. Nauczyciele wychowania fizycznego SP Jedlicze oraz rodzice trenujących dzieci z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Podkarpacie Jedlicze zabrali się do ciężkiej pracy przy remoncie narciarni. Remont rozpoczął się w marcu, wykonane zostały następujące prace: usunięcie odpadającego tynku i farby, uzupełnienie braków tynkarskich, pomalowanie narciarni, montaż nowych stojaków na narty, półek na buty, wieszaków na pokrowce narciarskie, wieszaków na kije, wieszaków na kaski, montaż haków na start i metę, montaż haków na walizki z smarami narciarskimi, nowa okleina z logo klubu na drzwiach i drzwiach wejściowych, malowanie szafek i wiele innych drobnych napraw.

Pod szczytem Tarnicy w Wołosatem w dniach 27-29.02.2020 odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach narciarskich. Udział w zawodach wzięło około 170 narciarzy z Polski. MUKS Podkarpacie Jedlicze reprezentowali: Kamil Mróz, Szymon Zdzieba, Jakub Półchłopek, Bartosz Bil, Dominik Buczyński, Adrian Wojnar, Otylia Biedroń, Nikola Mróz, trener Piotr Bril.

Warto zobaczyć:

   

 

Szanowni Mieszkańcy,

na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informuję że Urząd Gminy Jedlicze będzie otwarty dla mieszkańców i klientów w pełnych godzinach urzędowania, tj.: w poniedziałki 8:00-16:00, od wtorku do piątku 7:00-15:00. Pracownicy z zakresu prowadzonych spraw nadal będą Państwa przyjmować na wyznaczonych stanowiskach obsługi na parterze budynku. Wciąż jesteśmy zobowiązani przestrzegać zasad, które zmniejszają ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2, tj.:

  1. oczekiwanie na przyjęcie możliwe jest przy zachowaniu 2 m odległości między oczekującymi,
  2. na terenie Urzędu interesanci mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki lub kasku ochronnego i używania rękawiczek jednorazowych oraz dezynfekcji rąk,
  3. podania i wnioski oraz inne dokumenty w wersji papierowej nadal można złożyć do skrzynek podawczych przed wejściem do Urzędu lub wewnątrz tuż przy wejściu.

Treść komunikatu - PDF

Uprzejmie informuję, iż w porozumieniu z Z-cą Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu z dniem 20 maja br. wznowione zostają zajęcia Ogniska Muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Zajęcia nauki gry na instrumentach muzycznych odbywać się będą indywidualnie w dotychczasowych terminach, po wcześniejszym uzgodnieniu ich z instruktorem. Obowiązkowe będą maseczki ochronne lub przyłbice, w celu spełnienia wymagań określonych w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Czytaj dalej

Obwieszczenie Burmistrza Gminy Jedlicze

Obwieszczenie Burmistrza Gminy Jedlicze w sprawie wydania decyzji ustalającej środowiskowe uwarunkowania dla realizacji planowanego przedwsięzięcia p.n.: "Budowa kompleksu instalacji bioetanolu drugiej generacji (B2G) w ORLEN Południe S.A. Zakład Jedlicze".

Treść obwieszczenia - PDF
Treść decyzji - PDF

Informacja Burmistrza Gminy Jedlicze

Darmowe maseczki dla mieszkańców

Od 16 kwietnia wprowadzony został obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. W związku z powyższym, aby ułatwić naszym mieszkańcom dostęp do niezbędnej ochrony zakupiliśmy dodatkowo 2 tyś maseczek ochronnych, które przekazujemy mieszkańcom nieodpłatnie.

Czytaj dalej

Z urzędu

Zaproszenie do udziału on-line w uroczystej Mszy Świętej w intencji podkarpackich samorządowców.

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Jedlicze przeznaczonych do dzierżawy  w trybie bezprzetargowym.

Treść informacji: PDF

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Jedlicze przeznaczonych do dzierżawy na okres 5 lat w trybie bezprzetargowym.

Treść informacji - PDF

Ostrzeżenie meteorologiczne: woj.podkarpackie - pow. krośnieński.
Przymrozki stopień:1
Prawdopodobieństwo: 90%. 
Przebieg: Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -2°C, a przy gruncie do -4°C.
Ważność od godz. 22:00 dnia 22.05.2020 do godz. 07:00 dnia 23.05.2020.
Uwagi: Brak.

Rekrutacja 2020/2021

Rekrutacja 2020/2021 kryteria i terminy rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do pierwszych klas szkół podstawowych. Burmistrz Gminy Jedlicze informuje o kryteriach branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jedlicze w roku szkolnym 2020/2021, dokumentach niezbędnych do potwierdzenia spełnianych kryteriów oraz liczbie punktów możliwych do uzyskania za spełnienie poszczególnych kryteriów, a także o terminach postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i szkół podstawowych.

Czytaj dalej

Najbliższe wydarzenia

pon. wt. śr. czw. pt. sob. ndz.
 
 
 
2
 
3
 
 
5
 
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
 
19
 
20
 
21
 
 
23
 
24
 
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Ministerstwo Rozwoju przypomina przedsiębiorcom wpisanym do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej o braku jakichkolwiek opłat za czynności dokonywane w CEIDG.

Gdzie zgłaszać bezdomne, ranne lub padłe zwierzęta

Regionalny System Ostrzegania

Gminne Wieści

Zapraszamy do lektury nowego                               Poprzednie wydanie
wydania Biuletynu Gminne Wieści.                              wersja PDF
                 wersja PDF
 

Kontakt

Gmina Jedlicze
ul. Rynek 6, 38-460 Jedlicze

NIP 684 23 63 189

Regon 370440554


Numer konta bankowego:
53 8636 1028 2002 1400 0101 0017
BS Rymanów

 Telefon:   (013) 44-84-710
                   (013) 43-52-207

(1kB)  Fax:        (013) 43-52-025

(1kB)  e-mail:    ug@jedlicze.pl