Czwartek 9 lipca 2020
imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Aktualności

Na skutek burz i podtopień w naszej gminie najbardziej ucierpieli mieszkańcy Moderówki i Jaszczwi, do których w pierwszej kolejności skierowana została pomoc przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Długiem, które przy współpracy Magdaleny Dąbrowskiej, Gminy Jedlicze oraz  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedliczu było organizatorem zbiórki artykułów pierwszej potrzeby.

DOBRY START - „300 +”

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie „DOBRY START”  tylko drogą elektroniczną na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20 roku życia.

Od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia 24 roku życia.

Wnioski elektroniczne można składać przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl, lub przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS

Po powolnym powrocie do rozgrywek sportowych znakomicie spisały się na zawodach młode siatkarki - uczennice SP w Jedliczu. W Finale Wojewódzkim 4-ek siatkarskich, który odbył się 24 czerwca w Rzeszowie, podopieczne trenerki Pani Beaty Wosiewicz zdobyły złoty i brązowy medal. To ogromny sukces. Zawodniczki dzięki niemu wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w sierpniu.

Mieszkańcy Gminy Jedlicze nie zawiedli i z dumą przejęli pałeczkę w sztafecie charytatywnej #GaszynChallenge, przekazaną przez naszych sąsiadów z Gminy Chorkówka. Zasady wyzwania są bardzo proste. Nominowani muszą wykonać 10 pompek lub przysiadów. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie - 10 zł na konto wybranego dzieciaka, które potrzebuje pomocy. Na wykonanie zadania jest określony czas, a nominowani przekazują pałeczkę dalej, typując kolejne 3 osoby, organizacje, instytucje, czy też firmy.

Inwestycje i remonty

8 czerwca br. to istotna data dla mieszkańców Gminy Jedlicze oraz Gminy Tarnowiec. W obecności Burmistrza Jolanty Urbanik, Z-cy Burmistrza Marcina Filipa, Sekretarza Gminy Tarnowiec Tadeusza Górczyka, Dyrektora Technicznego w rzeszowskim oddziale firmy Strabag Macieja Łukaszka, Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Adama Niepewnego, Inspektora Sebastiana Półchłopka oraz Inspektora Biura ds. Obsługi Prawnej i Zamówień Publicznych Malwiny Żurek-Majerskiej podpisana została umowa na budowę nowego mostu na rzece Jasiołka, który stanowić będzie połączenie obu gmin.

Swoją działalność w dniu 15 czerwca br. rozpoczęło nowoczesne Centrum Rehabilitacji, działające przy Samodzielnym Publicznym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Jedliczu. Powierzchnia  użytkowa  nowej części budynku to 172,06 m2. Znajdują się tutaj: szatnie,  sale  zabiegowe,  sala  gimnastyczna, pomieszczenia socjalne, sanitariaty oraz recepcja. Obiekt został zaprojektowany jako budynek jednokondygnacyjny,   bez   barier    architektonicznych dla    osób    niepełnosprawnych. Zrealizowana inwestycja pozwoli na zwiększenie dostępności do profesjonalnych zabiegów rehabilitacyjnych na terenie Gminy Jedlicze.

Zakończyły się prace remontowe na placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żarnowcu. Zakres wykonanych robót obejmował demontaż zniszczonej i zużytej starej nawierzchni z płyt oraz zastąpienie jej nową nawierzchnią bezpieczną wykonaną w technologii wylewanej. Dodatkowo częściowo została zmodernizowana również istniejąca podbudowa pod wykonanie nowej nawierzchni. Wykonawcą prac była firma MASTERS RUBBER. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 46 465,71 zł.

Oświata i wychowanie

W piątek 26 czerwca br. w budynku Szkoły Podstawowej w Jedliczu przyznane zostały  nagroda Burmistrza Gminy Jedlicze dla najzdolniejszych uczniów.  Nagroda jest wręczana corocznie uczniom, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a także odznaczają się wzorowym zachowaniem oraz uzyskali pierwsze miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, mają wybitne osiągnięcia sportowe, muzyczne lub artystyczne w skali powiatu, województwa lub kraju.

Uczeń klasy VII b Szkoły Podstawowej w Jedliczu Mateusz Fałat, otrzymał wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane najlepszym uczniom przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Rauch. Mateusz to laureat konkursów przedmiotowych z matematyki oraz języka polskiego, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Kultura

27 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu rozbrzmiewały utwory Mozarta, Bacha, Beethovena i wiele innych w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego. Zaprezentowali oni swoje umiejętności gry na instrumentach klawiszowych i dętych. Koncert rozpoczął występ utalentowanych uczennic Szkółki Wokalnej: Nikoli Ciupy, Karoliny Karol, Emilki Ochały, które swój debiut na scenie mają już dawno za sobą. Wykonywanym utworom z uwagą przysłuchiwali się rodzice i dziadkowie młodych artystów nagradzając wszystkich gorącymi brawami.

Sport

Kolejne zawody z udziałem zawodników Jedlickiego Stowarzyszenia Sportowo Turystycznego Wojtek MTB odbyły się w Tarnowie. Zawodnicy wystartowali w biegu 3 BNI Leliwa Run, którego siedmiokilometrowa trasa prowadziła przez leśne tereny górzyste, z licznymi stromymi podbiegami. W początkowych założeniach bieg miał się odbyć w mieście, jednak ze względu na panujące obostrzenia zdecydowano się przeprowadzić zawody poza miastem, w ograniczonej liczbie uczestników (150).

12-13.06.2020 V edycja  Zamczyska Trail.

Uczestnicy do wyboru mieli dwa dystanse, 10 km - bieg rozgrywany 12.06.2020 o godzinie 18.00 oraz 21 km, który startował 13.06.2020 o godzinie 9.30. Każda z tras to bardzo wymagające, trudne i techniczne wyzwanie, obfitujące w strome podejścia na Zamczyska ale także szybkie i kamieniste zbiegi. Organizatorzy zadbali również o to, aby nie zabrakło jakże lubianego błota i mokradeł, które niewątpliwie dodały uroku, ale i przysporzyły kłopotów. Na obydwu trasach zmagań nie zabrakło oczywiście zawodników MUKS Podkarpacie Jedlicze, którzy podjęli to trudne wyzwanie i zmierzyli się z wymagającymi warunkami. Poniżej uzyskane wyniki:

Warto zobaczyć:

   

 

Komunikat Burmistrza w sprawie odbioru odpadów komunalnych

Harmonogram odbioru odpadów - PDF


Informuję, że w przypadku gdy studnia została zalana wodą powodziową, jak również studnia ta stanowi jedyne źródło zasilania w wodę pitną, istnieje możliwość bezpłatnego przeprowadzenia badania wody w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie. Oczywiście próbkę wody należy dostarczyć dopiero wówczas, gdy woda została wypompowana przez jednostkę ochrony przeciwpożarowej. Badania wody po wypełnieniu oświadczenia w zakresie zalania jedynego źródła wody pitnej w powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej (tel. 13 43 219 42).

Czytaj dalej

Z urzędu

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie z dnia 7 lipca 2020 r.

Treść obwieszczenia - PDF

Informacja Wojewody Podkarpackiego o konkursie pt. "Historyczny mural - 1920 Polskie Zwycięstwo dla Wolności Europy", w ramach którego można uzyskać dotację na działania patriotyczno - edukacyjne i wykonanie muralu upamiętniającego 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Treść informacji - PDF

Obwieszczenie Burmistrza Gminy Jedlicze z dnia 9 lipca br.

Treść obwieszczenia - PDF

Ogłoszenie Burmistrza Gminy Jedlicze o II pisemnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego marki Jelcz 004, nr rej. RKR 6F40.

Szanowni Mieszkańcy,

na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informuję że Urząd Gminy Jedlicze będzie otwarty dla mieszkańców i klientów w pełnych godzinach urzędowania, tj.: w poniedziałki 8:00-16:00, od wtorku do piątku 7:00-15:00. Pracownicy z zakresu prowadzonych spraw nadal będą Państwa przyjmować na wyznaczonych stanowiskach obsługi na parterze budynku. Wciąż jesteśmy zobowiązani przestrzegać zasad, które zmniejszają ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2, tj.:

  1. oczekiwanie na przyjęcie możliwe jest przy zachowaniu 2 m odległości między oczekującymi,
  2. na terenie Urzędu interesanci mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki lub kasku ochronnego i używania rękawiczek jednorazowych oraz dezynfekcji rąk,
  3. podania i wnioski oraz inne dokumenty w wersji papierowej nadal można złożyć do skrzynek podawczych przed wejściem do Urzędu lub wewnątrz tuż przy wejściu.

Treść komunikatu - PDF

Rekrutacja 2020/2021

Rekrutacja 2020/2021 kryteria i terminy rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do pierwszych klas szkół podstawowych. Burmistrz Gminy Jedlicze informuje o kryteriach branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jedlicze w roku szkolnym 2020/2021, dokumentach niezbędnych do potwierdzenia spełnianych kryteriów oraz liczbie punktów możliwych do uzyskania za spełnienie poszczególnych kryteriów, a także o terminach postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i szkół podstawowych.

Czytaj dalej

Najbliższe wydarzenia

pon. wt. śr. czw. pt. sob. ndz.
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 

Ministerstwo Rozwoju przypomina przedsiębiorcom wpisanym do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej o braku jakichkolwiek opłat za czynności dokonywane w CEIDG.

Gdzie zgłaszać bezdomne, ranne lub padłe zwierzęta

Regionalny System Ostrzegania

Gminne Wieści

Zapraszamy do lektury nowego                               Poprzednie wydanie
wydania Biuletynu Gminne Wieści.                              wersja PDF
                 wersja PDF
 

Kontakt

Gmina Jedlicze
ul. Rynek 6, 38-460 Jedlicze

NIP 684 23 63 189

Regon 370440554


Numer konta bankowego:
53 8636 1028 2002 1400 0101 0017
BS Rymanów

 Telefon:   (013) 44-84-710
                   (013) 43-52-207

(1kB)  Fax:        (013) 43-52-025

(1kB)  e-mail:    ug@jedlicze.pl