Wtorek 28 stycznia 2020
imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

INTERNATIONAL VILLAGE

W dniach 8-14 czerwca 2014 r. uczniowie Gimnazjum w Jedliczu uczestniczyli w obozie językowym – INTERNATIONAL VILLAGE w Starej Lubovni na Słowacji. Wyjazd był wspaniałą okazją do podszlifowania językowych umiejętności. Głównym punktem programu były zajęcia prowadzone przez Brytyjczyka Jona, pochodzącą z Chicago Kim, mieszkającą w Kalifornii Angelicę i rodowitego nowojorczyka Randalla.

Uczestnicy uczyli się poprzez zabawę, stąd też obozowicze wykorzystywali swoje umiejętności podczas m.in. angielskich kalambur. Popołudnia zarezerwowane były pod hasłem AFTERNOON ACTIVITIES. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sportowcy mieli okazję zagrać w bardzo popularny amerykański baseball lub dodgeball. Nie zabrakło europejskich akcentów – piłka nożna cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem.

Również obozowi artyści, a takich nie brakowało, mogli w pełni realizować swoje pasje. Samodzielnie wykonany portfel z kartonu lub ręcznie robione etui na telefon wzbudzały ogromny podziw.

Polki tłumnie uczestniczyły w zajęciach z tańca nowoczesnego, a ich poczucie rytmu zostało docenione. Uczestniczy mieli również okazję stworzyć własną książkę, zagrać w "water polo" lub wędrować po pięknych słowackich ścieżkach nieopodal hotelu. Największymi atrakcjami wyjazdu były wizyta w parku wodnym „Aqua city” w Popradzie oraz wycieczka do Bielańskiej Jaskini, która zachwyciła wszystkich bogactwem form i kształtów elementów naciekowych.

Ostatniego dnia obozu uczestnicy zwiedzili malowniczo położony zamek w Starej Lubovni, gdzie, oprócz licznych wystaw, z zainteresowaniem obejrzeli pokazy z udziałem tresowanych orłów, sokołów i sów. Pożegnalny wieczór grupa ponad stu osób pochodzących z pięciu europejskich państw spędziła przy ognisku.

Wyjazd dał gimnazjalistom możliwość poznania nowych osób oraz kultury, tradycji i kuchni innych krajów: Czech, Litwy, Bułgarii i Rumunii. Była to wspaniała lekcja, dowodząca , że w dzisiejszych czasach język angielski jest niezbędny i otwiera każde drzwi.