Poniedziałek 25 maja 2020
imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Wycieczka do Warszawy

W dniach 18 – 19 listopada 2014 r. 44 uczniów szkół z terenu gminy Jedlicze uczęszczających na zajęcia świetlic dziecięcych uczestniczyło w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd został w całości sfinansowany ze środków budżetu gminy Jedlicze.

Pierwszego dnia wycieczkowicze wspólnie z przewodnikiem, odwiedzili Belweder, Pałac Prezydencki, Łazienki Królewskie, Grób Nieznanego Żołnierza, wjechały na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd mogli obserwować panoramę miasta.

Następnie Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście wraz ze swoimi najważniejszymi zabytkami, jednak szczególne wrażenie swoją nowoczesnością i rozmiarami zrobił na dzieciach Stadion Narodowy, gdzie wspięli się aż na samą jego koronę. Dzieci nocowały na 10 piętrze w hotelu położonego w centrum miasta.

Drugiego dnia miało miejsce to,  na co dzieci czekały z największą niecierpliwością – wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie zwiedzający mogli (i robili to zresztą z pełnym zaangażowaniem) poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Następnie seans w Planetarium ,,Niebo Kopernika”, w którym odbył się pokaz gwiezdnego nieba i filmu poświęconego planetom Układu Słonecznego. Duże wrażenie na wszystkich zrobił sferyczny ekran otaczający widownię ze wszystkich stron, dzięki czemu widzowie mieli poczucie zanurzenia w wyświetlanym świecie.

Potem  Zamek Królewski, przejazd najstarszymi ruchomymi schodami w Polsce i droga  powrotna.  Być może udałoby się dotrzeć do domu przed północą, ale przy trasie  wyrósł znienacka ku zadowolenie młodzieży  MC Donalds, obok którego obojętnie nie mogli przejechać.

 A uczestnicy…? - zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i już dziś chętni do kolejnego tak udanego wyjazdu.