Piątek 29 maja 2020
imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Koncert Andrzeja Cierniewskigo w Jedliczu

Charakterystycznym  niskim, ciepłym głosem wprowadził słuchaczy w  refleksję, zadumę, ale i doskonały nastrój. Mowa o Andrzeju Cierniewskim, który był specjalnym gościem Andrzejkowego wieczoru w Jedliczu. Dla starszego pokolenia było to spotkanie z piosenkami ich  młodości, dla młodszych z artystą wielopokoleniowym.

Andrzej Cierniewski nawiązał doskonały kontakt z publicznością. Prowadził z słuchaczami dialog, nie raz okraszany anegdotami. Zachęcał także do wspólnego śpiewania. Jak sam powiedział w Podkarpaciu zakochał się kilkanaście lat temu, nad Soliną zakupił kawałek ziemi i chętnie tam powraca.

Andrzej Cierniewski wciąż jest w drodze. Trochę tu w Polsce, trochę za oceanem w USA, gdzie wiele lat temu wyjechał „za chlebem”. To znajduje odzwierciedlenie w jego utworach, które mówią o tęsknocie za krajem, o pięknie polskiej przyrody. Jego repertuar pełen jest także utworów o miłości i o relacjach międzyludzkich.

Koncert, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu odbył się w sali Rafinerii Nafty S.A., która dzięki uprzejmości zarządu, kolejny raz została udostępniona bezpłatnie dla mieszkańców.