Niedziela 31 maja 2020
imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Betlejemskie Światełko Pokoju oraz świąteczne życzenia przekazane burmistrzowi

Burmistrz gminy Jedlicze Jolanta Urbanik przyjęła w piątek 19 grudnia br. Betlejemskie Światło Pokoju od XVII Drużyny Harcerskiej ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Tradycyjnie przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby za pomocą rąk harcerek i harcerzy dotrzeć do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju.
Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

Po raz dziesiąty z rzędu harcerze Związku Drużyn ZHP Ziemi Jedlickiej przyłączyli się do tej sztafety, przywożąc Ogień z Betlejem do naszego miasta – symbol nadziei na pokój między narodami.
W czwartek 18 grudnia w czasie uroczystej mszy świętej w  jedlickim kościele przekazali je mieszkańcom naszej gminy.

Jedną z najmilszych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia jest składanie sobie życzeń.  Przedstawiciele szkół gimnazjalnych, podstawowych oraz przedszkolaki przybyli do urzędu z życzeniami oraz świątecznymi upominkami, które przygotowali z pomocą nauczycieli i opiekunów. Pani burmistrz złożyła gościom najserdeczniejsze życzenia, a w dowód wdzięczności za sympatyczne prezenty obdarowała ich słodkościami.