Wtorek 18 lutego 2020
imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka na terenie gminy Jedlicze

21 stycznia  dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b ZSP w Jedliczu gościły swoje Babcie i Dziadków z okazji Ich święta. Tę uroczystość uczciły przedstawieniem, śpiewały piosenki, recytowały wiersze, a na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i złożyły życzenia, czym wzruszyły swoich ukochanych Dziadków.

Dzień Babci i Dziadka w klasach 3a, 3b, 1a.

Dzień Babci i Dziadka w klasach 1d, 2a, 2b.

Dzień Babci i Dziadka w klasach 1b, 1c, 1e.


Dzień Babci i Dziadka

 

"Wszystkim Babciom Wszystkim Dziadkom zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości"

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły - pełen wzruszeń,  łez i radości. W piątek 23 stycznia w Domu Ludowym w Jaszczwi przy nakrytych stołach     i  pięknie udekorowanej sali  zasiedli zaproszeni goście – Babcie i Dziadkowie. Witając zebranych życzenia z tej okazji złożył Pan Bogdan Rzeźnik–Zubek –Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaszczwi. Przedszkolaki  przygotowały na tę uroczystość bogaty program artystyczny.  Mali aktorzy wczuwający się w swoje role brawurowo wystąpili w "Jasełkach". Recytowali również wzruszające wiersze i śpiewali piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Klimat uroczystości był wspaniały, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz i piosenkę, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.


Dzień Babci i Dziadka - Dobieszyn

Jak co roku w szkole w Dobieszynie hucznie obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Nie inaczej było i w tym roku.

21 stycznia w Domu Ludowym w Dobieszynie odbyła się impreza przygotowana przez wnuki z myślą o ukochanych Babciach i Dziadkach. Na część artystyczną złożyły się występy dzieci oraz zaproszonych zespołów tanecznych z GOSiR Jedlicze.

Uczniowie klas 0-III przedstawili licznie zgromadzonym gościom piękny program artystyczny, złożyli życzenia oraz wręczyli upominki Kochanym Babciom i Dziadkom.

Przy zgaszonych światłach na salę wjechał tort, a wszyscy odśpiewali " Sto lat ...". Babcie i Dziadkowie świetnie bawili się wraz ze swoimi wnukami w licznych konkursach. Czas upłynął szybko przy wspólnej zabawie, a zgromadzeni goście z żalem przyjęli wiadomość o zakończeniu spotkania.

 


Święto Babci i Dziadka w Długiem

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 21.01.2015r. uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Długiem przygotowali bogaty program artystyczny, który wzruszył i rozbawił licznie zebranych gości. Babcie i Dziadkowie ucieszyli się z prezentów samodzielnie wykonanych przez ich wnuczęta. Wszystkim smakował pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Dzień Babci i Dziadka - Potok

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie kl. I-III, 23 stycznia przedstawili w szkole w Potoku piękny program artystyczny. Dzieci chciały w ten sposób podziękować Babciom i Dziadkom za miłość i okazywane zrozumienie.

Czas upłynął przy recytacji wierszy, wspólnym śpiewie i tańcach. Nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat” zagranego na fletach. Miłym zakończeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez mamy oraz zabawa z Babciami i Dziadkami do pląsu „Mam chusteczkę haftowaną”.


Dzień Babci i Dziadka - Podniebyle

Społeczność Szkoły Filialnej w Podniebylu zorganizowała 27 stycznia w Domu Ludowym spotkanie połączone z zabawą dla Seniorów. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Burmistrz Gminy Jedlicze – Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej - Piotr Woźniak, Radna – Jolanta Woźniak, Sołtys – Iwona Ryczek oraz Ks. Senior Władysław Stanek.

Słowo wstępne oraz życzenia wygłosił Dyrektor Szkoły Stanisław Stręk. Uczniowie klas 0-III przedstawili w formie lekcji część artystyczną oraz skecz ,,Bez nich nie można żyć”. Do wspólnej zabawy zachęcił uczestników zespół ,,Magnolia”, a konkursy i niespodzianki dodały spotkaniu humoru. Komitet Rodzicielski zadbał o część kulinarną. Spotkanie zachęciło mieszkańców do większej integracji i budowania pozytywnego wizerunku wśród społeczeństwa w gminie.

Społeczność Szkoły Filialnej w Podniebylu

 


Dzień Babci i Dziadka - Żarnowiec

28 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Żarnowcu odbyła się doroczna środowiskowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zgodnie z tradycją przybyli do nas z wizytą babcie i dziadkowie naszych uczniów. Wszystkie dzieci bardzo starannie przygotowały się od dłuższego czasu, by wyrazić wdzięczność i miłość swoim dziadkom: wykonując laurki z życzeniami, ucząc się piosenek i wierszy.

Tegoroczny program nosił tytuł: „Babciom i dziadkom winniśmy wdzięczność”, i właśnie w takim duchu dzieci recytowały z przejęciem wiersze, śpiewały piosenki i wystawiły Jasełka. O wadze święta może świadczyć frekwencja gości – sala była wypełniona po brzegi!

Goście nie kryli swojego wzruszenia, kiedy podczas okolicznościowego, słodkiego poczęstunku i kawy oglądali specjalnie dla nich przygotowane występy.

Po zakończonej imprezie - w rozmowach z wnukami i nauczycielami - dziękowali za piękny program, obiecując jednocześnie przybycie w przyszłym roku. W organizację tego niezapomnianego święta włączeni byli pracownicy szkoły oraz rodzice, którzy upiekli pyszne ciasta.

M. Krowicka