Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Program „Moje dziecko idzie do szkoły”

Od października 2014 r. do maja 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Piotrówce a także ich rodzice biorą udział  w programie edukacyjnym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie pt. "Moje dziecko idzie do szkoły".

W ramach realizacji tego programu przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne, podczas których poruszano tematy:

  • Bezpieczeństwo na drodze-dzieci poznały zasady ruchu drogowego, nauczyły się prawidłowo przechodzić przez jezdnię, poruszać się po jezdni, bawić się w bezpieczny sposób na placu zabaw oraz w innych miejscach.

  • Zdrowe żywienie-dzieci zapoznały się z pojęciem "zdrowe żywienie", dowiedziały się , jakie produkty powinny się znaleźć w codziennej diecie, a których należy unikać, wykonały w grupach piramidy żywienia, a podczas zajęć kulinarnych wykonały w grupach sałatkę owocową, jarzynową oraz zdrowe kanapki na II śniadanie. Na degustację zostali zaproszeni rodzice oraz nauczyciele.

W klasach zostały rozwieszone ulotki i plakaty dotyczące zdrowego żywienia, dbania o zęby, szkodliwego wpływu  palenia papierosów.

Podczas spotkań z rodzicami poruszony został temat dojrzałości szkolnej dzieci ( rodzice dowiedzieli się, co to jest dojrzałość szkolna, jakie elementy się na nią składają, kiedy dziecko można uznać za dojrzałe, a kiedy za niedojrzałe) oraz wpływu dobrego startu szkolnego na dalszą edukację.