Niedziela 16 czerwca 2019
imieniny: Aliny, Anety, Benona

Eliminacje gminne OTWP

6 marca 2015 roku w Sali Domu Ludowego w Długiem odbyły się XXXII Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież Zapobiega Pożarom’’. W turnieju udział wzięło 38 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Turniej poprzedzony został eliminacjami, które odbyły się we wszystkich szkołach na terenie Gminy Jedlicze. W składzie komisjo turniejowej znaleźli się: mł. Bryg. Marek Fejkiel – przewodniczący, dh Józef Tucki – sekretarz, dh Karol Krygowski – członek, dh Jerzy Jaworski – członek. Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza to test pisemny, po którym wyłoniono finalistów.

W drugiej części turnieju uczestnicy odpowiadali ustnie na 4 pytania.

W trakcie turnieju odbyła się prezentacja filmów o tematyce pożarniczej, którą przedstawił komendant gminny ZOSP dh Marek Maciejowski.

Najmłodszym uczestnikiem był Krzysztof Pawłowski z ZS w Moderówce.

Wyniki:

Szkoły podstawowe:

  1. Damian Miśkowicz – SP Dobieszyn
  2. Adrian Jamrogiewicz – ZSP Żarnowiec
  3. Tomasz Chodorowski – ZSP Jedlicze

Szkoły gimnazjalne:

  1. Dawid Maciejowski – ZSP Jedlicze     
  2. Paulina Kowalska – ZS Potok
  3. Sylwia Janocha – ZSP Jedlicze

Szkoły Ponadgimnazjalne:

  1. Patryk Wróblewski – OSP Męcinka
  2. Kamil Wojciechowski – ZS im. Armii Krajowej w Jedliczu
  3. Sebastian Bugiel – ZS im. Armii Krajowej w Jedliczu

Gośćmi turnieju byli Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Pan Piotr Woźniak oraz Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Pan Kamil Kurowski. Organizatorem Turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Jedliczu przy współpracy Gminy Jedlicze, GOK w Jedliczu, Komendy Miejskiej PSP w Krośnie i OSP w Długiem.

Fotorelacja

Słownik: