Poniedziałek 6 lipca 2020
imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Rachmistrz Gminy Jedlicze po raz jedenasty!

9 marca 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz Gminy Jedlicze”, któremu patronuje  Burmistrz Gminy Jedlicze.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu naszej gminy i ma na celu przede wszystkim wspieranie uzdolnionych matematycznie uczniów poprzez wdrażanie ich do samodzielnej i systematycznej pracy oraz kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Ponadto impreza stwarza szóstoklasistom możliwość zintegrowania się z rówieśnikami z innych szkół oraz promuje Jedlickie Gimnazjum.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów ze szkół podstawowych z Żarnowca, Dobieszyna, Długiego, Moderówki, Jaszczwi, Potoka i Jedlicza. Podczas 60 minutowej rywalizacji uczestnicy zmierzyli się z 12 zadaniami o różnym stopniu trudności. Test zawierał zadania wielokrotnego wyboru, na dobieranie,  typu prawda – fałsz, a także zadania otwarte, w których uczniowie musieli przedstawić tok rozumowania prowadzący do wyniku i uzasadniający odpowiedź.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Panią Burmistrz oraz poczęstunek.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zwycięzców nastąpi 17 marca 2015 r. podczas VI Wiosennego Turnieju Wiedzy dla uczniów klas VI.

Młodym Matematykom serdecznie dziękujemy za przybycie na coroczny konkurs, gratulujemy im odwagi i życzymy wielu sukcesów zwłaszcza w trudnej dziedzinie królowej nauk.