Środa 26 lutego 2020
imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

VI Wiosenny Turniej Wiedzy

17 marca 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu odbył się VI Wiosenny Turniej Wiedzy pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik.

Turniej skierowany był do uczniów klas szóstych z terenu naszej gminy i - jak co roku - wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny ze wszystkich szkół.

Zmagania wyróżniają się atrakcyjną formą, kształcą umiejętność współpracy, współodpowiedzialności, a także ukazują konieczność doboru odpowiedniej strategii przy rozwiązywaniu zadań problemowych. Ich celem jest wyłonienie zwycięskiej drużyny, integracja z  rówieśnikami z innych szkół oraz promocja jedlickiego Gimnazjum. Nie bez znaczenia jest także możliwość spotkania się nauczycieli z różnych szkół, okazja do rozmowy i wymiany doświadczeń.

Pani Burmistrz dokonała oficjalnego otwarcia Turnieju. By stanąć na podium i uzyskać tytuł „Najlepszej drużyny”, szóstoklasiści zmierzyli się z szeregiem zadań z różnych dziedzin nauki szkolnej, przy rozwiązywaniu których należało wykazać się nie tylko wiedzą książkową, ale także sprytem, szybkością i inteligencją. Przygotowano zadania problemowe, rebusy, zagadki, skojarzenia, kalambury, łamigłówki, a także widowiskowe doświadczenia.

Ufundowane przez Panią Burmistrz puchary i dyplomy wręczył Zastępca Burmistrza Kamil Kurowski.

Dla wszystkich uczestników przewidziano również słodki poczęstunek.

O wysoki poziom zmagań  zadbała pani Dagmara Słabniak – szkolny koordynator turnieju, natomiast w przygotowanie zadań włączyli się nauczyciele Gimnazjum w Jedliczu.

Uczestnicy Turnieju wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością, biegłością w myśleniu, poczuciem humoru, a także umiejętnością pracy w zespole. Ich reakcje świadczyły o tym, że ta forma zawodów jest dla nich źródłem dobrej zabawy, a praca w grupie zmniejsza stres i rozwija umiejętność współpracy i dzielenia zadań na poszczególne osoby.

W tegorocznym zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazły się drużyny następujących szkół podstawowych :
I miejsce:  Szkoła Podstawowa w Jedliczu
II miejsce:  Szkoła Podstawowa w Dobieszynie
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!