Sobota 11 lipca 2020
imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

"Witamy wiosnę zdrowo i sportowo"

W Szkole Filialnej w Podniebylu realizacja programowych zagadnień zdrowotnych i komunikacyjnych miała swój finał 25.03.2015 r. w Dniu Otwartym ,,Witamy wiosnę sportowo i zdrowo”. Treści programowe skierowane były do dzieci i ich rodziców. Zadania realizowano w kilku etapach:

    Bezpieczny przedszkolak i uczeń na drodze i w domu;
    Dzieci szczególnej troski;
    Wiem, co jem;
    Dbamy o zdrowie i wygląd;
    Śnieżnobiały uśmiech.

Odbyły się pogadanki prelekcje m.in. ze strony higienistki szkolnej i pedagoga, spotkanie z policjantem, wizyta w gabinecie stomatologicznym a także konkursy plastyczne i umysłowe. Celem było rozwijanie prawidłowych nawyków higienicznych, zachęcanie do systematycznej pielęgnacji jamy ustnej i przezwyciężenia lęku w profilaktycznych badaniach. Promowano zdrowy styl życia i poruszano problemy związane z zapobieganiem patologii i uzależnień. Zwrócono uwagę na korygowanie zaburzeń rozwojowych. Nacisk kładziono na wspólne spędzanie wolnego czasu z rodziną. Podejmowano sprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego i zasady zachowania wobec nieznajomych, podkreślano znaczenie noszenia odblasków.                                                                      

W tym dniu zorganizowano sportowe zmagania na torach przeszkód oraz wykonano smaczne, wiosenne kanapki. Najmłodsi przedstawili plastycznie plakat wiosny na sportowo. Mamy nadzieję, że pewne zagadnienia znajdą swoje odbicie w realizacji czynności codziennych, a piękna okolica przyczyni się do uprawiania rodzinnej turystyki, która będzie kontynuacją zadań z zakresu wychowania zdrowotnego. Dłuższa perspektywa czasowa powinna doprowadzić do wzbogacenia wiedzy z dziedziny zdrowia i bezpieczeństwa.