Sobota 22 lutego 2020
imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Tablety w Bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu wzięła udział w konkursie „Tablety w Twojej Bibliotece”, z którego otrzymała  trzy iPady Air firmy Apple. Projekt "Tablety w Twojej Bibliotece" zorganizowany został w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i wspierany jest przez Global Libraries  –  przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. Udział w tym projekcie oznacza wiele korzyści dla naszej biblioteki oraz dla naszych użytkowników. Dzięki tabletom będziemy mogli utworzyć dodatkowe punkty dostępu do Internetu, rozszerzyć ofertę oraz w nowy sposób promować czytelnictwo.

Nasi czytelnicy będą mogli nabywać nowe umiejętności dzięki aplikacjom edukacyjnym, stworzą własne treści multimedialne oraz będą mieli możliwość podzielić się nimi z innymi osobami. Użytkownicy rozwiną swoje zainteresowania i będą kształcić zdolności manualne. Dzięki możliwościom jakie daje mobilność sprzętu, a także mnogość dostępnych aplikacji rozwinie się współpraca ze szkołami i innymi lokalnymi instytucjami.

Wraz z tabletami biblioteka otrzymała również zestaw akcesoriów: ramki - stojaki, linki stalowe, czujniki lasso oraz centralkę alarmową do zabezpieczenia fizycznego i elektronicznego tabletów, rysiki, słuchawki, a także etui oraz przejściówkę do rzutnika. Nie zabrakło również listwy zasilającej oraz zestawu do czyszczenia tabletów. Największą atrakcją dla młodszych użytkowników na pewno będzie książka ze znacznikami do aplikacji mobilnej "Tysiąc lat w Gnieźnie", dzięki której można oglądać ilustracje w 3D.

Czytelnicy już niebawem będą mogli korzystać z pełnej funkcjonalności tabletów. Na początku marca nasi pracownicy uczestniczyli w szkoleniu specjalistycznym "iPady w bibliotece", na którym poznawali możliwości aplikacji oraz samego sprzętu.

Zapraszamy do biblioteki!

 

Słownik: