Sobota 11 lipca 2020
imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Sukces w konkursie „TROPEM WSPÓŁCZESNEJ POEZJI”

W Szkole Podstawowej w Długiem 17 kwietnia br. odbyły się szkolne eliminacje XI edycji konkursu recytatorskiego „TROPEM WSPÓŁCZESNEJ POEZJI”. Wśród trójki zwycięzców znalazły się uczennice klasy II i III:  Julia Jastrząb, Emilia Munia i Aleksandra Janik. Nasze laureatki reprezentowały szkołę w konkursie powiatowym, który odbył się 27 kwietnia w krośnieńskim RCKP. 

Młodzi miłośnicy słowa i literatury recytowali utwory polskich poetów współczesnych, które powstały w latach 1914 – 2010. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Ponad osiemdziesięcioro uczniów klas I- VI ze szkół powiatu krośnieńskiego walczyło o to, by znaleźć się w gronie laureatów. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom  artystyczny, rozbawili publiczność i zaciekawili pomysłowymi interpretacjami wierszy. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ każdy uczestnik chciał się zaprezentować od jak najlepszej strony, a ciekawych prezentacji było naprawdę  wiele.

Uczennica naszej szkoły Julia Jastrząb znalazła się w gronie laureatów. Zdobyła jedną z czterech głównych nagród. Ogromnie cieszy ten sukces, tym bardziej, że Julia jest uczennicą klasy drugiej,  rywalizowała więc ze starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami. Życzymy jej dalszych sukcesów.