Sobota 23 stycznia 2021
imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Sukces Kuby w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Od kilku  lat wiosenny czwartek w Gimnazjum w Jedliczu upływa pod znakiem matematycznych łamigłówek. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, którego inicjatorem jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym jego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, przeprowadzające zawody pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów wszystkich typów szkół. Ma on charakter jednorazowego testu.

Sukces Kuby  w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Wśród  jedlickich gimnazjalistów nie brakuje pasjonatów matematyki. Swoje zdolności utalentowani uczniowie sprawdzili 19 marca br. Wówczas jedenastu uczestników zmierzyło się z niełatwymi matematycznymi zagadnieniami. Wyróżnienie w Międzynarodowym  Konkursie „Kangur Matematyczny” przyznano uczniowi klasy II a Jakubowi  Prejznarowi.  Jest to kolejny sukces Jakuba w tym konkursie. W ubiegłym roku szkolnym bardzo wysoki wynik punktowy zapewnił mu nagrodę II stopnia. 

Serdecznie gratulujemy Jakubowi, życząc jednocześnie dużo zapału do dalszej pracy oraz jeszcze większych sukcesów w gronie adeptów matematyki.

Szkolny koordynator konkursu
                                                                                                                       Beata Świątek