Czwartek 22 sierpnia 2019
imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Michał i Szymon oraz Klaudia i Jakub wśród nagrodzonych VIII Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego

21 maja br. w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie odbyło się rozdanie nagród zwycięzcom VIII Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. Konkurs ma zasięg powiatowy i adresowany jest zarówno do uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Przebiega w dwóch etapach: szkolnym i finałowym. Do ścisłego finału zakwalifikowało dwunastu uczniów ZSP w Jedliczu, którzy w etapie szkolnym uzyskali najwyższe wyniki.

Spośród 210 finalistów VIII KKM  miejsce wśród nagrodzonych zapewnili sobie:

Michał Janocha – uczeń klasy 5a Szkoły Podstawowej w Jedliczu - III miejsce. W bieżącym roku. był kilkakrotnie nagradzany w konkursach matematycznych i reprezentował Szkołę Podstawową w Jedliczu w etapie rejonowym kuratoryjnego konkursu z matematyki. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym znalazł się wśród nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny” i zdobył  nagrodę za wynik bardzo dobry. Podobnie było w przypadku Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, w którym otrzymał już drugi raz z rzędu nagrodę za wynik bardzo dobry, co jest odpowiednikiem II miejsca.  

Szymon Tomkiewicz - uczeń klasy 6a Szkoły Podstawowej w Jedliczu - wyróżnienie za uzyskanie wysokiego, bardzo dobrego wyniku. Szymon przez ostatnie trzy lata był nagradzany w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny”. W bieżącym roku otrzymał nagrodę drugiego stopnia za wynik bardzo dobry. Dwa razy zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W gminnym konkursie Rachmistrz Gminy Jedlicze adresowanym do uczniów klas szóstych uzyskał III lokatę. Ponadto uczestniczył w finale ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Pangea i uplasował się na 30 miejscu. 

Klaudia Kania - uczennica klasy I b Gimnazjum w Jedliczu wywalczyła zaszczytne II miejsce. Jest to jej kolejny, znaczący sukces w dziedzinie matematyki w bieżącym roku szkolnym. W szkolnym konkursie „Mistrz w liczeniu” uzyskała wyróżnienie. 

Jakub Prejznar - uczeń klasy II a Gimnazjum w Jedliczu - wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku. To także kolejne zakończone sukcesem przedsięwzięcie Jakuba, który w XXIV edycji Międzynarodowego  Konkursu „Kangur Matematyczny” w bieżącym roku szkolnym uzyskał wysoki wynik punktowy, zapewniając sobie wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy Klaudii, Michałowi, Szymonowi i Jakubowi znakomitych osiągnięć w zmaganiach z matematycznymi zadaniami i łamigłówkami. W przyszłym roku szkolnym życzymy wytrwałości i kolejnych sukcesów. 

Michał i Szymon oraz Klaudia i Jakub wśród nagrodzonych  VIII Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. - 1

Michał i Szymon oraz Klaudia i Jakub wśród nagrodzonych  VIII Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. - 2