Poniedziałek 3 sierpnia 2020
imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

„Z Książką na walizkach”, czyli Podkarpackie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami już po raz 9 odbywają się na Podkarpaciu.

Jest to największa regionalna impreza promująca czytelnictwo dzieci i młodzieży. Biorą w niej udział wybitni twórcy literatury dziecięcej, ilustratorzy i wydawcy. Pisarze odwiedzają biblioteki spotykają się z młodymi czytelnikami by  porozmawiać o literaturze, kulturze i innych ważnych sprawach młodych.

18 czerwca br. jedlicką  bibliotekę publiczną zaszczycił swą obecnością pisarz, autor książek dla dzieci Pan Kazimierz Szymeczko, który poprowadził niezwykle barwne spotkanie autorskie dla uczniów klas gimnazjalnych.

Kazimierz Szymeczko urodził się i mieszka w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Prywatnie nauczyciel, po pracy biega po lesie, gra na gitarze i w szachy.  Organizuje sesje gier fabularnych i pisze książki dla dzieci. A pisze fachowo i dowcipnie od roku 1996. Współpracuje z pismem dla dzieci „Świerszczyk”, „Płomyczek”, publikuje w „Twoim Dziecku”, „Guliwerze”, „Nowych Książkach”, „Bibliotece w Szkole”. Jest laureatem międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni."

Autor podczas  spotkania  bardzo interesująco opowiadał o swoim zamiłowaniu do pisania, o debiucie, warsztacie i przygotowaniach do pracy nad książką. "Staram się pisać tak żeby czytelnikom i sobie sprawić jak najwięcej przyjemności. Bez względu na powagę tematu staram się pisać lekko, zrozumiale i z poczuciem humoru" - powiedział.

 Młodzi czytelnicy skierowali do pisarza mnóstwo pytań. Chcieli wiedzieć dlaczego ich gość pisze książki, skąd czerpie pomysły do swoich opowieści, jakie są jego zainteresowania i plany na przyszłość. Na każde z pytań otrzymywali wyczerpującą odpowiedź. Tradycyjnie spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów.

Słownik: