Czwartek 9 lipca 2020
imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Piknik Wakacyjny w Jaszczwi

Pierwszy wakacyjny piknik w ramach programu Bezpieczne Wakacje 2015 odbył się 28 czerwca br. w Jaszczwi. Sprzyjająca aura umożliwiła dzieciom korzystanie w pełni z przygotowanych atrakcji. Najmłodsi mieli okazję spożytkować pokłady energii m. in. na dmuchanym placu zabaw jak również podczas konkursów sprawnościowych.

Piknik odwiedzili policjanci z komisariatu w Jedliczu. Podczas spotkania z dziećmi przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Strażacy z OSP Jaszczew przeprowadzili pokaz sprzętu oraz akcji ratowniczo-gaśniczej. Najmłodsi mogli na własne oczy zobaczyć jak działa jednostka OSP podczas akcji. Nie zabrakło również pokazu ratownictwa medycznego. Wszyscy zainteresowani przećwiczyli w praktyce udzielanie pierwszej pomocy oraz układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

Nie lada gratką dla dzieci była wizyta motocyklistów z jedlickiego stowarzyszenia Sherwood Riders, którzy zaprezentowali swoje imponujące maszyny. Chętnych do przejażdżki na motocyklach nie brakowało. Każdy miał możliwość poczucia wiatru we włosach. Na zakończenie pikniku wszyscy zregenerowali siły przy wspólnym poczęstunku.

Gmina Jedlicze zorganizowała piknik w ramach gminnego projektu "Bez nałogów żyj zdrowo ciesz się życiem, bądź sobą".

Słownik: