Piątek 18 czerwca 2021
imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Lipcowe wycieczki z "Cybą"

Wakacje sprzyjają wyjazdom i dlatego Koło Turystyczne "Cyba" w Jedliczu, Oddział PTTK w Krośnie zorganizowało w lipcu klika atrakcyjnych wycieczek , o których słów kilka.

W Magurskim Parku Narodowym uczestniczyli w warsztatach „Zioła łąk i lasów” zarówno dorośli jak i dzieci. Podczas spaceru przez ukwiecone łąki ekspertka od ziół, pracowniczka Parku Magdalena Kuś pokazywała rośliny, które są znane z nazwy, ale mniej znane lub wcale - z leczniczych właściwości. Po spacerze był czas na zwiedzenie muzeum.

LIPCOWE WYCIECZKI Z „CYBĄ” - 1LIPCOWE WYCIECZKI Z „CYBĄ” - 2

Dla wprawnych turystów zaproponowano górską wyprawę w Tatry Zachodnie, na Słowację. Część grupy powędrowała do Rohackich Stawów, a ci którzy woleli bardziej ekstremalną wędrówkę przeszli przez Siwy Wierch i Brestovą. Widoki tak wszystkich zachwyciły, że 22 sierpnia planują kolejny wyjazd, na Trzy Kopy. Szczegółowa informacja o wycieczce Orlą Percią słowackich Tatr Zachodnich znajduje się w kalendarzu (obok) i na stronie www.kolopttk.pl.

LIPCOWE WYCIECZKI Z „CYBĄ” - 3LIPCOWE WYCIECZKI Z „CYBĄ” - 4

Wyjazd  w Bieszczady dostarczył innych wrażeń. Zamek Sobień zdobyto w deszczu, zapora w Solinie widziana od wewnątrz to spora dawka historii i nowoczesności. Wędrówka pasmem Otrytu pozwoliła nacieszyć oko wiekowymi jodłami i bukami. Zwiedzane miejscowości: Lutowiska, Czarna, Smolnik,  Dwernik to stare obiekty sakralne i piękna bieszczadzka sceneria.

LIPCOWE WYCIECZKI Z „CYBĄ” - 5

Ta krótka relacja niech będzie zachętą do wzięcia udziału w kolejnych wyjazdach organizowanych przez "Cybę". O szczegóły można pytać podczas dyżurów zarządu Koła w każdy poniedziałek, w godz. 18.00 -19.00, Rynek 3,  I piętro.

Dorota Mróz

  

Słownik: