Piątek 18 czerwca 2021
imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Wakacyjne spotkania w Szkole Ludowej w Żarnowcu

Podczas tegorocznych spotkań wakacyjnych w Szkole Ludowej na brak atrakcji nikt nie mógł narzekać. Pierwsze warsztaty poświęcone były malowaniu i zdobieniu drewnianych ptaszków, motyli i aniołków. Drewniane, kolorowe ptaszki początkowo były prostą zabawką dla dzieci, szybko jednak stawały się nieodłącznym elementem dekoracji domów. Z czasem zaczęto im przypisywać funkcje talizmanów, które mają zapewnić szczęście i dostatek.

„Nie święci garnki lepią”- to przysłowie przyświecało kolejnemu spotkaniu. Lepienie z gliny to doskonała zabawa, a powstałe gliniane „arcydzieła” będą z pewnością wspaniałą pamiątką.

Podczas kolejnych, wakacyjnych spotkań w Szkole Ludowej malowaliśmy na szkle oraz zdobiliśmy gliniane naczynia. Pomalowane w fantazyjne, letnie wzory szklane słoiki oraz gliniane miski posłużą, jaka efektowne, oryginalne ozdoby każdego pokoju. 

Jak prostymi metodami i narzędziami ze współczesnego papieru zrobić papier vintage? O sposobach postarzania zwykłej, białej kartki dowiedzieli się uczestnicy ostatniego, wakacyjnego spotkania. 

Z postarzonych i wysuszonych kartek powstały albumy, które przypominały te sprzed stu laty. Ozdabialiśmy także papierowe torebki na prezenty.

Nie zabrakło również wspólnych gier i zabaw w ogrodzie. Nie od dziś przecież wiadomo, że ruch to zdrowie. Pogoda dopisała, więc udało się rozegrać kilka konkurencji, podczas których wszyscy świetnie się bawili.

Katarzyna Kubal
Szkoła Ludowa w Żarnowcu

Wakacyjne spotkania w Szkole Ludowej w Żarnowcu -1

Wakacyjne spotkania w Szkole Ludowej w Żarnowcu -2

Wakacyjne spotkania w Szkole Ludowej w Żarnowcu -3

Wakacyjne spotkania w Szkole Ludowej w Żarnowcu -4

Wakacyjne spotkania w Szkole Ludowej w Żarnowcu -5

Wakacyjne spotkania w Szkole Ludowej w Żarnowcu -6

Wakacyjne spotkania w Szkole Ludowej w Żarnowcu -7

Słownik: