Środa 29 stycznia 2020
imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Piknik Wakacyjny w Porębach

Kolejny wakacyjny piknik w ramach programu Bezpieczne Wakacje 2015 za nami. Tym razem dzieciaki bawiły się na placu przy Domu Ludowym w Porębach. Wśród atrakcji m. in.: gry i zabawy sportowe, prezentacja sprzętu ratowniczo-gaśniczego, pokaz akcji ratowniczej oraz dmuchany plac zabaw.

Podczas spotkania z policjantami, którzy odwiedzili piknik, dzieci odświeżały wiadomości z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach, aktywnie odpowiadając na zadawane pytania i wsłuchując się w przekazywane wskazówki i porady.

Nie zabrakło również pokazu ratownictwa medycznego. Wszyscy zainteresowani przećwiczyli w praktyce udzielanie pierwszej pomocy oraz układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

Druhowie z jednostki OSP Poręby przeprowadzili pokaz sprzętu oraz akcji ratowniczo-gaśniczej. Dzieci wykazały duże zainteresowanie poszczególnymi elementami wyposażenia, a następnie miały możliwość poczuć się przez chwilę jak prawdziwi strażacy podczas akcji – siadając za kierownicą samochodu strażackiego. Emocji nie brakowało do samego końca, a licznie zgromadzeni na pikniku mieszkańcy w pełni korzystali z pięknej, letniej aury.

Gmina Jedlicze zorganizowała piknik w ramach gminnego projektu "Bez nałogów żyj zdrowo ciesz się życiem, bądź sobą".

Słownik: