Sobota 26 września 2020
imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

IV Piknik Rodzinny w Potoku

IV Piknik Rodzinny odbył się na terenie placu przy Kościele Parafialnym w Potoku 15 sierpnia br. Oficjalne rozpoczęcie pikniku odbyło się o godzinie 1500. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość". Współorganizatorem imprezy była Gmina Jedlicze. Wszystkich zgromadzonych gości przywitała prowadząca Pani Grażyna Twardzik, po czym zaprosiła na scenę Panią Prezes Stowarzyszenia Lidię Lipka oraz Proboszcza parafii ks. Franciszka Partykę, którzy życzyli wszystkim dobrej zabawy.

W tym roku na uczestników czekało wiele atrakcji. W trakcie trwania pikniku, dzieci wraz z rodzicami mogli uczestniczyć w rozgrywkach i zabawach sportowych organizowanych przez członków Stowarzyszenia, instruktorów GOSiR z Jedlicza i strażaków z OSP w Potoku. Na uczestników czekały liczne nagrody oraz puchary ufundowane przez Wojciecha Zająca - Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Podczas, gdy dzieci były pochłonięte zabawą rodzice mogli obejrzeć pozostałe atrakcje przygotowane przez organizatorów. Wystawy:

 • Fotografie „Krzyże i kapliczki przydrożne” państwa Mai i Krzysztofa Celuchów,
 • Ikony  pani Ingi Marczyńskiej,
 • Rękodzieło pani Marty Warzochy,
 • Drobną biżuterię  pani Barbary Such,
 • Rzeźby pana Jana Gajdy,
 • Figurki panów Grzegorza Żywickiego i Zenona Gawrona,
 • Stoisko japońskie pana Macieja Janasa,
 • Motocykle – Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe „Sherwood Riders”,
 • Zabytkowe samochody, biorące udział w akcji „Krośnieńskie Klasyki Nocą.”

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko pani Joanny Kozubal oferujące: malowanie twarzy, pokaz dużych baniek mydlanych oraz zabawę z chustą dla najmłodszych.

Ucztę muzyczną podczas pikniku zapewnili:

 • Wokalistki: Tatiana Ambrożek, Dominika Góra, Angelika i Ada Bocheńskie, Marysia Uram, Weronika Lechowicz, Aleksandra i Anna Blicharczyk, Dominika Twardzik i Gabrysia Lipka,
 • Kwartet muzyczny z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie, przygotowany pod kierunkiem pana Tadeusza Półchłopka, w składzie: Tymek Kuszel – saksofon, Ignacy Gęsiak – trąbka, Franek Trybus – flet, Kacper Sajdak – saksofon. Na fortepianie towarzyszyła im pani Edyta Kuszel,
 • Zespół STAVE w składzie: Aleksandra Lidwin, Justyna Marosz i Gabriela Lipka.

Jak zwykle niezwykłą charyzmę muzyczną zaprezentował zespół śpiewaczy "KAMRATKI", który w tym roku będzie obchodził swoje 50-lecie pracy na scenie. W podziękowaniu za dotychczasową współpracę ze Stowarzyszeniem pani prezes Lidia Lipka wręczyła muzykom pamiątkowy puchar, ufundowany przez pana Jana Łaszcza. Podczas pikniku odbył się pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie.

W godzinach porannych członkinie stowarzyszenia  zapraszały mieszkańców na piknik wręczając im symboliczne bukiety, zachęcając tym do kultywowania tradycji. Do bukietów dołączone było przesłanie: "Każda roślina i kwiat w sierpniu woła - zanieś mnie do kościoła!".

Oczywiście na pikniku nikt nie chodził głodny. W bufecie można było zjeść zapiekanki oraz pyszne domowe ciasta, przygotowane przez mieszkańców Potoka.

Sponsorami pikniku byli:

 1. Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze,
 2. Starostwo Powiatowe w Krośnie,
 3. Wojciech Zając – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego,
 4. Jan Juszczak – Starosta Powiatu Krośnieńskiego,
 5. Jerzy Duda – firma FORM-ART z Jedlicza,
 6. Janusz Kubit – nagłośnienie.

Bardzo serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do organizacji IV Pikniku Rodzinnego w Potoku.

Grażyna Twardzik

Słownik: