Poniedziałek 3 sierpnia 2020
imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

II Konkurs Literacki im. Marii Konopnickiej – sukces uczennic Gimnazjum w ZSP w Jedliczu

26 października br. w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego na ilustrację do utworu Marii Konopnickiej oraz ogólnopolskiego II Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej na wiersze i prozę artystyczną.  Prace i opowiadania na konkurs napływały z różnych miejsc w całej Polsce, m.in.  z województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, a nawet pomorskiego oraz miast: Jedlicza, Krakowa, Kwidzynia, Rzeszowa, Lublina, Nowej Góry…

Na uroczysty finał zostały zaproszone uczennice Gimnazjum w Jedliczu Weronika Sterkowiec i Liwia Gałuszka, podopieczne pani Wiesławy Gazdy, które odniosły duży sukces w konkursie literackim.

Weronika Sterkowiec, uczennica klasy IIIa Gimnazjum w Jedliczu, za swoje wiersze zajęła I miejsce wśród gimnazjalistów w  kategorii poezja.

Weronika Sterkowiec

Liwia Gałuszka, uczennica klasy IIb Gimnazjum w Jedliczu zajęła III miejsce w kategorii proza za opowiadanie pt. Musimy trzymać się razem.

Liwia Gałuszka

Weronika i Liwia otrzymały cenne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy tego osiągnięcia!

W konkursie literackim wzięło udział ponad 80 autorów, którzy nadesłali ponad 100  prac. Jury konkursowe nagrodziło utwory w dwóch kategoriach i przyznało wyróżnienia. Zaproszeni na podsumowanie konkursu mogli wysłuchać występu uczniów ze szkół muzycznych w Jaśle, a po zakończeniu uroczystości w miłej atmosferze zwiedzić Muzeum Marii Konopnickiej.

Mamy nadzieję, że kolejny sukces zachęci uczniów do odważnego poddawania swoich prac ocenie jurorów i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach.

Słownik: