Poniedziałek 3 sierpnia 2020
imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

"Czytam sobie w Bibliotece" - warsztaty dla dzieci

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu wzięła udział w projekcie „Czytam sobie w Bibliotece” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach projektu GBP otrzymała pakiet 9 książeczek z serii "Czytam sobie". Na podstawie tych książeczek przeprowadzone zostały warsztaty dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu.

Warsztaty "Księżyc na tapetę – Apollo 11" odbyły się 19 października br.  Dzieci z grupy starszaków biorące udział w zajęciach razem z bohaterami "Apollo 11" odbyły podróż na księżyc. Korzystając z multimedialnej aplikacji SpaceCraft wszyscy mieli możliwość obejrzenia trójwymiarowych statków kosmicznych, satelitów, planet. Starszaki samodzielnie wykonały swój statek kosmiczny wraz załogą, a także odcisk księżycowej stopy.

2 listopada br. odbyły się warsztaty "Marta i ufoludek – przyjaciele planety Ziemia".  Grupa starszaków kolejny raz  odbyła podróż w kosmos, tym razem skupiając uwagę na planecie Ziemia. Poruszony został temat segregacji odpadów i konieczności recyclingu. Dzieci uznały, iż ważne jest wiedzieć jaki wpływ na środowisko Ziemi mają wszelkiego rodzaju odpady. W ramach części plastycznej każdy z uczestników wykonał swojego Ufoludka z wcześniej przyniesionych przez dzieci pudełeczek. "Zabawki z odpadów segregowalnych można zrobić samemu."

Warsztaty zachęciły dzieci do sięgnięcia po lekturę książeczek z serii "Czytam sobie", ponieważ każdy z uczestników chce poznać losy kolejnych bohaterów.

Słownik: