Środa 22 stycznia 2020
imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

"Sobą być zdrowo żyć – weekendowy wyjazd integracyjno-profilaktyczny Bochnia-Kraków dla dzieci i młodzieży z Gminy Jedlicze"

W dniach 7-8.11.2015 r. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało weekendową wycieczkę do Bochni i Krakowa dla 35 osobowej grupy dzieci z terenu Gminy Jedlicze pod hasłem "Sobą być zdrowo żyć - weekendowy wyjazd integracyjno-profilaktyczny". Wycieczka została sfinansowana z budżetu Gminy Jedlicze. Pod opieką pp. Mariana Dudy, Agaty Kazalskiej, Tomasza Gajdy oraz pilota p. Wacława Lorenca uczestnicy zwiedzili: Kopalnię Soli w Bochni, Wzgórze Wawelskie i Drogę Królewską z rynkiem krakowskim, miejsca związane z Janem Pawłem II, Kościół Mariacki, Muzeum Narodowe w Sukiennicach z obrazami Jan Matejki, Kopiec Kościuszki i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie wycieczkowicze wjechali windą na wieżę widokową.

Mieszkaliśmy w Hotelu Domu Studenckiego nazwanego imieniem pierwszej dziewczyny-studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego - Nawojki. Odbyliśmy spacer pod koniec dnia do pomnika Dr Henryka Jordana, parku jordanowskiego, a potem do rynku, by zobaczyć Kraków wieczorem. Część grupy udało się namówić na wspólne śpiewanie. Zmęczeni ale pełni wrażeń i estetycznych doznań wróciliśmy do domu po dwóch dniach. Pani Burmistrz i władzom Gminy Jedlicze serdecznie dziękujemy za  środki finansowe otrzymane na opłacenie kosztów wycieczki.

A  oto fotograficzne wspomnienie naszej wyprawy do Skarbka w kopalni Bochnia i  Smoka Wawelskiego.

TPD Krosno