Środa 12 sierpnia 2020
imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Światowy Dzień Pluszowego Misia – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mój Miś do poduszki"

To już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. W tym roku dzieci brały udział w konkursie plastycznym pt. "Mój Miś do poduszki", który zorganizowany został przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Kaspra Wojnara  w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych. 

Podsumowanie konkursu odbyło się w środę 25 listopada w dniu "urodzin" sympatycznego bohatera książek, który mimo upływu lat, nadal jest częścią dziecięcego świata. To najsympatyczniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami, wyklejanka, malowanka itp. W konkursie udział wzięło 83 dzieci.

Zanim wręczono wszystkim dzieciom nagrody, nasi milusińscy mieli okazję oglądać spektakl "Cygańska baśń" w wykonaniu aktorów Teatru Bazyl. Jak przystało na tak wyjątkowy dzień zarówno dzieci jak i misie wspaniale się bawiły. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.

GBP w Jedliczu

Słownik: