Wtorek 28 stycznia 2020
imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Jasełka "Błogosławiona noc"

19 grudnia 2015 roku podczas "Wieczoru Wigilijnego" zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką w Długiem, uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem pod opieką pani Jolanty Nikody i siostry Eweliny Kotwicy zaprezentowali jasełka pod  tytułem "Błogosławiona noc". Przedstawienie jasełkowe ma wyjątkowy wymiar, ponieważ  dotyka prawd związanych z Bogiem - Zbawicielem świata.

Uczniowie klas I-VI przypomnieli główne wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. Na scenie pojawił się  Archanioł Gabriel zwiastujący Maryi nowinę o poczęciu i porodzeniu Syna, Józef, Trzej Królowie, pasterze oraz chór aniołków. Nie zabrakło elementu humorystycznego, o który zatroszczyli się obserwatorzy zdarzeń w grocie Betlejemskiej - wół i osioł, przemawiający ludzkim głosem. W jasełka została także wpleciona historia niewidomej Rebeki i jej przyjaciółki Miriam. Całości dopełniła muzyka oddająca nastrój tej niezwykłej historii, a tradycyjne kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich uczestników spotkania w świąteczny nastrój.

Dziękujemy wszystkim  zgromadzonym w Domu Ludowym w Długiem za  przybycie i ciepłe przyjęcie naszych jasełek. Zagraliśmy je z całego serca, na chwałę Boga. Życzymy wszystkim ufnego przylgnięcia do Nowonarodzonego Jezusa, który przychodzi do nas z  największym darem – miłością. Błogosławionych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2016!

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Długiem

Słownik: