Sobota 22 lutego 2020
imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Jasełka 2016 w Jaszczwi. Premiera spektaklu "Ale…szopka" dla Oskara Szczepanika

W niedzielę 24 stycznia br. sala Domu Ludowego w Jaszczwi po brzegi wypełniona była widzami, którzy jak co roku zebrali się, aby obejrzeć bożonarodzeniowy spektakl jasełkowy, wystawiany przez uczniów i absolwentów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi. W tym roku naszym aktorom przyświecał szczególny cel charytatywny - grali na rzecz Oskara Szczepanika - sześcioletniego chłopca z Moderówki, który cierpi na dziecięce porażenie.

Tegoroczne przedstawienie pt. „Ale….SZOPKA” odsłoniło kulisy ciężkiej pracy archaniołów i zastępów anielskich, które czuwały nad tym, by mogły się odbyć szkolne „Jasełka”, a zadanie wcale nie było łatwe, bo jak zwykle „diabli kusili”. Mimo ogromnej siły Lucyfera i jego tajnych agentów z piekła wcielonych w nauczycieli oraz uczniów szkoły, sprawa zakończyła się pomyślnie. Archanioły jak zwykle sobie poradziły, ocaliły otrutego katechetę, ulepszyły scenariusz i doprowadziły do przedstawienia, aby wszyscy dowiedzieli się, jak naprawdę było niegdyś w Betlejem.

Młodzi aktorzy, po licznych, wyczerpujących, lecz pełnych zabawy próbach,  zaprezentowali kunszt gry aktorskiej, dostarczając widzom wrażeń w zimne, niedzielne popołudnie.

Występ został wzbogacony pięknymi, dynamicznymi pastorałkami oraz tradycyjnymi kolędami w wykonaniu chóru anielskiego uczniów oraz solistów. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była p. Zofia Kusiak. Scenopis, ruch sceniczny opracowały p. Marta Zaborowska i Gabriela Biedroń, natomiast pomysł i wykonanie scenografii należały do p. Doroty Nowotyńskiej.

Niedzielna premiera spektaklu dostarczyła dużych wrażeń nie tylko widzom, ale też aktorom, ponieważ swoją obecnością zaszczycili nas Pan Piotr Woźniak - przewodniczący Rady Miejskiej oraz Pan Wiesław Gajda - sołtys wsi Jaszczew.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wsparcie akcji na rzecz Oskara. Uzbieraliśmy 1019 zł 70 gr, które zostały przekazane na rehabilitację chłopca oraz na specjalistyczny fotelik, który ułatwi mu codzienne zmagania z chorobą. Mamy nadzieję, że licznie zgromadzonym mieszkańcom Jaszczwi oraz gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, występ się podobał i dostarczył wielu miłych wrażeń.

ZS Jaszczew

Słownik: