Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Ferie w Szkole Ludowej w Żarnowcu

Na pierwszych zajęciach malowaliśmy cukrem zimowe obrazki, wycinaliśmy śnieżynki oraz dekorowaliśmy salę białymi płatkami śniegu, by choć trochę poczuć klimat zimowy. Kolejne zajęcia poświęcone były ekologii. Wykorzystywaliśmy stare gazety, nikomu niepotrzebne słoiki, skrawki materiałów, które zamiast wylądować w koszu na śmieci zyskały drugie życie. Powstały oryginalne wazoniki z papieru oraz sowy z kolorowych materiałów.

Ozdabianie przedmiotów metodą decoupage do najłatwiejszych nie należy, o czym przekonali się uczestnicy kolejnego spotkania w czasie ferii. Wycięte wzory z serwetek przyklejaliśmy na drewniane zakładki oraz podkładki pod kubek. Wykorzystywaliśmy także pastę śniegową, która ozdobiła zimowe obrazki. Kolejny dzień ferii zimowych to już zabawy z masą solną. Tym razem zamieniliśmy się w „kucharzy artystycznych” i z mąki, soli, wody wyrabialiśmy masę za pomocą dodawania, dolewania, mieszania i ugniatania. Lepiliśmy, wycinaliśmy, wałkowaliśmy…

W czasie ferii w naszej Szkole gościło Koło Turystyczne "Cyba", które zorganizowało pieszą wycieczkę wzdłuż Jasiołki na trasie Jedlicze-Żarnowiec zakończoną wspólnym ogniskiem. Kiełbaska smakowała wszystkim wyśmienicie, a wspólny śpiew roznosił się po okolicy. Na ostatnim spotkaniu malowaliśmy barwne witraże. Robienie witraży to bardzo stara sztuka, która polega na wypełnianiu konturu specjalnymi farbami. Powstałe przy wykorzystaniu tej techniki prace zachwycały mnogością barw i kształtów.

Szkoła Ludowa w Żarnowcu

Słownik: