Sobota 26 września 2020
imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Kiermasz Wielkanocny

Świąteczne stroiki, palemki, wielobarwne pisanki, domowe smakołyki stworzyły wspaniałą atmosferę podczas tradycyjnego Kiermaszu Wielkanocnego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu, który odbył się 19 marca br. Wśród prezentowanych wyrobów dominowały własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, które z dumą prezentowali najmłodsi uczestnicy kiermaszu. Licznie obecne były dzieci i młodzież, swoje ekspozycje wystawili uczniowie z: Długiego, Jaszczwi, Jedlicza, Moderówki, Piotrówki, Potoka i Żarnowca.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jaszczwi i Miejskiego Koła Kobiet z Jedlicza zadbały, by mieszkańcy mogli delektować się niepowtarzalnymi swojskimi wypiekami. Stoły uginały się od pysznych ciast, serników, mazurków i wielkanocnych bab. Na stoiskach wystawców prywatnych zagościły m. in. suszone grzyby, owoce i miody z Podkarpacia. Odwiedzający kiermasz mieszkańcy byli zauroczeni świątecznymi rękodziełami, których każdy najmniejszy detal był perfekcyjnie dopracowany.

Podczas kiermaszu odbył się "Konkurs na Gigantyczną Palmę Wielkanocną", w którym jury oceniało 14 palm. Konkurs prze­znaczony był dla przedszkoli, klas I-III, IV-VI Szkół Podstawo­wych, Gimnazjów oraz Świetlic Opiekuńczo- Wychowawczych.

Kategoria Przedszkole:
I m. – Filialne Przedszkole w Po­toku, II m. – Niepubliczne Przed­szkole im. Matki Anny Kaworek w Jedliczu, III m. – Samorządowe Przedszkole w Jaszczwi. Wyróż­nienia: ZS w Moderówce Od­dział Przedszkolny, Samorządowe Przedszkole w Jedliczu, Przedszko­le w Jaszczwi "Kraina Szczęścia"
 
Kategoria  SP kl. I – III
Wyróżnienia: Szkoła Filialna w Podniebylu
 
Kategoria SP kl. IV – VI
I m. – Szkoła Podstawowa w Do­bieszynie, II m. - Zespół Szkół w Potoku
 
Kategoria Gimnazjum
I m. - ZSP w Jedliczu, II m.– ZS w Moderówce
 
Kategoria Świetlice
I m. – Świetlica Dziecięca w Porębach, II m. – Świetlica Dzie­cięca w Długiem, III m. - Świetlica Opiekuńczo – Wychowawcza w Chlebnej