Niedziela 16 grudnia 2018
imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Sukcesy wokalne uczennic Zespołu Szkół w Moderówce

W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie dnia 10 stycznia 2017 r. odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, kolęda, kolęda” adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów z Krosna i okolic. Zespół Szkół w Moderówce w kategorii gimnazjum – soliści, reprezentowała Julia Bondaronek, która zaśpiewała kolędę „ W żłobie leży”. Jury przyznało jej II miejsce.  Natomiast w  kategorii szkół podstawowych Wiktoria Pawłowska za pastorałkę „Zaśnij, Dziecino” wywalczyła wyróżnienie. Organizatorem imprezy był Miejski Zespół Szkół nr 2 w Krośnie, a patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Krosna.

Laureaci I, II i III miejsca w kategorii soliści wzięli udział w XXVI Konkursie Kolęd i Pastorałek  Pogranicza 2017 w RCKP w Krośnie dnia 13 stycznia 2017 r. Jury konkursowe biorące pod uwagę walory głosowe, muzykalność, własną interpretację kolęd, postanowiło przyznać wyróżnienie Julii Bondaronerk.

Na uwagę zasługuje również udział uczennic w XV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół w Szebniach pod patronatem Wójta Gminy Jasło, który odbył się 12 stycznia 2017 r. Tym razem Wiktoria Pawłowska wyśpiewała III miejsce, a Julia Bondaronek wyróżnienie.

Gratulujemy wokalistkom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Zespół Szkół w Moderówce

Słownik: