Niedziela 16 grudnia 2018
imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Koncert Chucka Fraziera w Jedliczu

W ramach Muzycznej Sceny Rozmaitości, dla licznie zgromadzonej publiczności w sali GOK wystąpił znany amerykański wokalista, gitarzysta i kompozytor Chuck Frazier. Na dorobek muzyczny artysty składa się m.in.  ponad 50 projektów, w których udzielał się jako muzyk sesyjny. Twórczość Chucka stanowi swoistą mieszankę  funky, soulu, bluesa i jazzu. Muzykowi towarzyszyło dwóch wybitnych polskich instrumentalistów.

Perkusista Artur Malik, który swoją muzyczną karierę rozpoczął w zespole Lombard. Współpracował również z takimi zespołami jak: Little Egoists, Chłopcy z Placu Broni, Urszula,  Pod Budą czy Maciej Zembaty. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wykłada w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Na basie zagrał Jacek Chruściński. Ten znakomity muzyk i aranżer od 1985 roku, aż do dzisiaj koncertuje z zespołem Wawele, z którym nagrał kilkanaście albumów. Od 1999 r. gra także w grupie blues-rockowej Bluesmobile. Jacek Chruściński nagrał ponad 80 płyt, współpracując z gwiazdami polskiej estrady m. in.: Haliną Frąckowiak, Ireną Jarocką,  Anną Jurksztowicz, Andrzejem Dąbrowskim, Zbigniewem Wodeckim i Andrzejem Zauchą.

Muzycy zaprezentowali w Jedliczu autorskie utwory Chucka Fraziera oraz covery innych artystów. Pełen ekspresji i zaangażowania występ sprawił, że publiczność zgromadzona w sali GOK po każdym utworzę nagradzała muzyków gromkimi oklaskami.  Dało się wyczuć swoistą nić sympatii, co uczyniło sobotni koncert wyjątkowym i niepowtarzalnym. Artyści nie szczędzili czasu na rozdawanie autografów rozentuzjazmowanym fanom.