Wtorek 22 maja 2018
imieniny: Emila, Neleny, Romy

Najlepsi sportowcy i działacze sportowi Gminy Jedlicze w 2016 roku

W minioną niedzielę w sali Orlen Południe odbyła się uroczysta gala podczas której wręczono nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze dla najlepszych sportowców i działaczy sportowych w minionym roku. Kapituła konkursowa, która wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach, obradowała w składzie: Kamil Kurowski, Wojciech Uram i Łukasz Medejczyk (najlepszy sportowiec 2015 roku). Wyłonienie zwycięzców było niezwykle trudne, biorąc pod uwagę liczne sukcesy jedlickich sportowców w roku ubiegłym.

W kategorii trener/działacz nominowani byli: Piotr Bril, Józef Kudroń, Beata Wosiewicz, Lech Czaja i Magdalena Skiba. Przyznano dwie równorzędne nagrody:

Beata Wosiewicz  

Trener II klasy lekkoatletyki, instruktor siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i fitness oraz sędzią ekstraligi piłki nożnej kobiet. Od wielu lat aktywnie działa w MUKS „Podkarpacie”, w którym pełni funkcję skarbnika i trenera. Opracowała program pracy z dziećmi i młodzieżą, która chce rozwijać swoje umiejętności w zakresie piłki siatkowej, w ramach którego prowadzone są zajęcia sportowe i rozgrywki ligowe. Jest zaangażowana w organizację wielu imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie Gminy Jedlicze: m. in. biegu ulicznego „Jedlicka Siódemka”, ogólnopolskich zawodów w ringo. Nominowana przez Prezesa MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Magdalena Skiba

Instruktor tańca z 11-letnim stażem pracy. Opiekun działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu zespoły taneczne: Biedroneczki, Roztańczona Paczka i Szasse. Wśród licznych sukcesów osiąganych przez jej zespoły w ubiegłym roku należy podkreślić szczególnie: II miejsce zespołu Szasse podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Intermedium, III miejsce dla Szasse oraz wyróżnienie dla Roztańczonej Paczki na Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych oraz III miejsce dla Szasse na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Powiew”.

W kategorii sportowiec wpłynęło dwanaście nominacji: Dawid Bril, Konrad Bil , Jakub Biskup, Michał Janocha, Karol Maciejowski, Tymoteusz Och, Krzysztof  Bek, Krzysztof Gajda, Michał Stach, Bartłomiej Gruchlik, Paweł Gładysz, Marek Zajchowski. Kapituła wyłoniła pięciu zwycięzców:

Dawid Bril  

Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, a obecnie student AWF w Katowicach. W sezonie zimowym 2016 r. zdobył srebrny medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, dwukrotnie brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach, dwukrotnie stawał na podium w zawodach Pucharu Polski z cyklu bieg na igrzyska. Na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku Dawid reprezentował Polskę w biegach narciarskich podczas Uniwersjady, czyli akademickich Mistrzostw Świata, które odbyły się w stolicy Kazachstanu Ałmaty. Nominowany przez Prezesa MUKS Podkarpacie Jedlicze.

( W imieniu Michała nagrodę odebrał tata)

Michał Janocha   

Uczeń 1 klasy gimnazjum w ZSP w Jedliczu i zawodnik sekcji narciarstwa biegowego i ringo w MUKS. W minionym sezonie wielokrotnie stawał na podium zawodów rangi ogólnopolskiej zarówno w biegach narciarskich jak i w ringo. Największe sukcesy to: brązowy medal w sztafecie na Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach narciarskich, brązowy medal w sztafecie na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz dwa srebrne medale na Mistrzostwach Polski w ringo. Nominowany przez Prezesa MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Bartłomiej Gruchlik   

Zawodnik sekcji łuczniczej działającej przy MUKS Podkarpacie Jedlicze. W 2016 r. uzyskał powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego, brązowy krążek na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodzieżowym Turnieju Lajkonika oraz wywalczył indywidualnie miejsce w czołowej dziesiątce podczas Mistrzostw Polski Młodzików.

Paweł Gładysz   

Biegacz, który w minionym roku prezentował niezwykle wysoką formę wygrywając wiele mocno obsadzonych zawodów różnego szczebla. Okazał się najlepszy m. in. na Łemkowyna –Łemko Trail na 30 km, XRUN Kornatka 16 km, II Gorlicki Bieg Górski 23 km, srebro zdobył w Biegu 7 Dolin 34 km w Krynicy Zdroju i Tarnowskim Biegu Lelewitów. Wygrał ponadto IV Grand Prix Gminy Jedlicze w biegach przełajowych. Reprezentant MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Konrad Bil   

Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, obecnie student PWSZ w Krośnie i zawodnik sekcji narciarstwa biegowego w MUKS. Konrad jest zawodnikiem kadry wojewódzkiej Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego. Do jego największych sukcesów  w 2016 roku należy zaliczyć: złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jakuszycach w biegu na 10 km oraz srebrny medal w sprinterskiej sztafecie na tej samej imprezie. Nominowany przez Prezesa MUKS Podkarpacie Jedlicze.

W tym roku zdecydowano o przyznaniu nagrody specjalnej dla Pana Mariana Jajeśnicy. Zawodnika, który od kilkudziesięciu lat biega na nartach rozsławiając w ten sposób Gminę Jedlicze. Wyraźnie wzruszony laureat opowiedział o początkach swojej przygody z narciarstwem oraz o pasji, która pozwala mu od wielu lat niezmiennie czerpać radość z rywalizacji sportowej.

Niedzielny wieczór był również okazją do podsumowania rywalizacji z wykorzystaniem aplikacji Endomondo. Przedsięwzięcie pod nazwą "Gmina Jedlicze w 2016 r.", miało na celu zachęcenie i zmobilizowanie mieszkańców do podjęcia różnego rodzaju aktywności fizycznej. Wspólna zabawa, promująca rekreację i zdrowy styl życia w Gminie Jedlicze zgromadziła 87 uczestników. Najlepsi okazali się: Łukasz Janocha i Ilona Wojdyła.

Dopełnieniem uroczystej gali był koncert znamienitych śpiewaków operowych, sopranistki Ksenii Matsuk  i tenora Rafała Tomkiewicza, którzy wykonali utwory z najsłynniejszych światowych arii. Licznie zgromadzona publiczność doceniła kunszt wokalny artystów wielokrotnie nagradzając ich gromkimi brawami.

Słownik: