Niedziela 16 grudnia 2018
imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Zagrali i zaśpiewali dla Nikoli!

Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu - po raz kolejny okazał się wielki duchem. 9 kwietnia  na sali widowiskowej Orlen Południe  w Jedliczu odbył się V Koncert Charytatywny” Gramy i śpiewamy dla Nikoli”, którego organizatorami byli jego uczniowie. Tym razem prosili o wsparcie dla pięcioletniej Nikoli Pawlik z Jedlicza.

Nikola urodziła się z niezwykle rzadką chorobą genetyczną – zespołem KLEEFSTRY. Rodzice codziennie walczą o samodzielność dla swojej córeczki. Szansą dla Nikoli jest kosztowna intensywna rehabilitacja. Z tego powodu to dla Niej tym razem zapełniła się scena dźwiękami muzyki.

Jak co roku do udziału w koncercie zgłosiło się wielu młodych, utalentowanych artystów o „wielkim sercu”. Na scenie zaprezentowali się: wokaliści: Oliwia Hap, Eryka Głód, Dominika Góra, Beata Turczyńska, Gabriela Czekańska, Katarzyna Makoś i Patrycja Majer oraz zespół VARIO COVER BAND.

W roli prowadzących wystąpili: Aleksandra Szuba i Mateusz Giemza, których wspierał Zdzisław Bogucki.

Wysoki poziom wydarzenia organizowanego już po raz piąty wzbudził powszechny zachwyt i podziw publiczności. „Nie wiedzieliśmy, że mamy tylu utalentowanych młodych ludzi”, „prosimy o więcej” – „gratulacje dla organizatorów” to jedne z licznych komentarzy, które padały z ust zachwyconej publiczności. Na scenie pojawili się również niezwykle charyzmatyczni członkowie Wolnej Grupy Motocyklowej SHERIF RIDERSE – Barbara Barwikowska i Marek Wiklowski, którzy poprowadzili licytację.

Ale organizatorzy podkreślają, że V Koncert Charytatywny „Gramy i śpiewamy dla Nikoli” to zaangażowanie i pomoc wielu ludzi, dzięki którym ta impreza miała tak wyjątkowy charakter.  Należą do nich między innymi:

Inga Marczyńska, Sławomir Peszko, Jakub Jezierski, Jakub Skibiński, Adrian Pawluś - JACOB SOUND SYSTEM – nagłośnienie, Tomasz Jurzysta i Wojciech Bereś- oświetlenie, VACUMA AEROSYSTEM – Wacław Skibiński, MW GLASS – Marcin Kilar i Wojciech Kwarciany, członkowie WOLNEJ GRUPY MOTOCYKLOWEJ – SHERIFF RIDERS.

O tym, że koncerty organizowane przez uczniów jedlickiej szkoły cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem świadczy licznie zapełniona widownia. 

Patronat honorowy - Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jan Juszczak

Słownik: