Niedziela 16 grudnia 2018
imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Sukcesy uczniów ZSP w Jedliczu

W ostatnich tygodniach uczniowie ZSP w Jedliczu odnieśli szereg godnych uwagi sukcesów.

W dziedzinie matematyki należy wymienić Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", w którym uczniowie: Mateusz Fałat z 4b, podopieczny p. Dagmary Słabniak oraz gimnazjaliści przygotowywani przez p. Beatę Świątek - Michał Janocha z 1c i Antoni Tajber z 2b uzyskali wyróżnienia. Konkurs ma ciekawą formę – jest to jednorazowy test przeprowadzany raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

Ponadto uczeń kl.3d SP, Szymon Dudzik podopieczny p. Małgorzaty Biś zajął III miejsce w kategorii klas trzecich w I Powiatowym Konkursie Matematycznym: "Matematyka bankiem praktycznej wiedzy", który odbył się w Tarnowcu.

Sukcesy odniosły również uczennice Szkoły Podstawowej, dostrzeżone przez jury w konkursach piosenki anglojęzycznej: Wiktoria Bołoz z 3a i Karolina Bołoz z 6a. Dziewczynki zostały wyróżnione na XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "Let’s sing in English", który odbył się w RCKP w Krośnie. Z kolei uczennice kl. 3a SP stanęły na podium w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który przeprowadzono w Chorkówce. Wiktoria Bołoz zdobyła I miejsce, a Nadia Głowacka miejsce II.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

ZSP Jedlicze