Poniedziałek 22 października 2018
imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

XIII Ogólnopolski Turniej Ringo w Jedliczu

Już od 18 lat w Jedliczu rozgrywany jest ogólnopolski turniej ringo, zaliczany do rankingu Pucharu Polski. Zawody przeprowadzone zostały na obiektach Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu w dniu 20.05.2017. Piękna słoneczna pogoda dopisywała młodym ringowcom, którzy rywalizowali w 10 kategoriach wiekowych. Podczas turnieju w Jedliczu zastosowano zmiany w sędziowaniu. W grach indywidualnych zawodnik rozpoczynający grę serwuje do momentu gdy straci punkt (tak jak w siatkówce), a w grach podwójnych zmiana serwujących następuje po każdym serwie.

Organizatorami turnieju byli: Gmina Jedlicze, MUKS Podkarpacie Jedlicze, GOSiR Jedlicze, ZSP Jedlicze, Polskie Towarzystwo Ringo.

W Otwarciu turnieju uczestniczyli: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak, Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril.

W zawodach udział wzięły następujące ekipy: Kurpiowskie Towarzystwo Ringo, MKS Olimpia Gmina Miłki, UKS Goszczyn, UKS Arka Umieszcz oraz MUKS Podkarpacie Jedlicze. 

MUKS Podkarpacie Jedlicze

Wyniki Turnieju

Słownik: