Środa 20 marca 2019
imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

III Nocny Charytatywny Maraton Pływacki

W dniach 27-28 maja br, już po raz trzeci zorganizowano Nocny Charytatywny Maraton Pływacki. Celem nadrzędnym była pomoc Nikoli zamieszkałej w Gminie Jedlicze. Zebrano ponad 10 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na rehabilitację dziewczynki, która pozwoli na szybszy powrót do zdrowia i uzyskanie większej samodzielności.

W sobotni wieczór basen przy ul. Sportowej w Krośnie tętnił życiem. Uroczystego otwarcia maratonu dokonali organizatorzy: Prezes Klubu Pływackiego Masters Krosno Maciej Koza, Wiceprezydent Miasta Krosna-Bronisław Baran oraz Burmistrz Gminy Jedlicze – Jolanta Urbanik.

Pierwszymi uczestnikami zawodów były dzieci z niepełnosprawnościami, które pokazały, że mimo własnych ograniczeń wspierają tę szlachetną inicjatywę i chcą pomagać innym. Ogółem do akcji przystąpiło 106 zawodników, którzy łącznie przepłynęli dystans 361 kilometrów 625 metrów, poprawiając ubiegłoroczny rekord o 70 kilometrów. Każdy z uczestników sam ustalał swój dystans lub czas pływania. Najlepsi z nich osiągali wyniki ponad 12 kilometrów.

Dodatkowymi atrakcjami zorganizowanymi przy u. Sportowej był widowiskowy pokaz zorganizowany przez Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe „Sharewood Riders”. Wsparcia nie odmówili strażacy z terenu Gminy Jedlicze, którzy zaprezentowali możliwości sprzętu gaśniczego. Krośnieński Ośrodek Ruchu Drogowego propagował zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Chętni mogli skorzystać z symulatora dachowania, który pozwolił przekonać się czym kończy się brak zapiętych pasów. Innymi atrakcjami były zajęcia nurkowania z akwalungiem prowadzone przez Klub Działalności Podwodnej Albi Krosno, aerobik wodny, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, koncert zespołu Kapitał oraz warsztaty Zumby.

III Nocny Charytatywny Maraton Pływacki - wyniki

Słownik: